www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology DS415+: výkonný čtyřdiskový NAS

Synology DS415+: výkonný čtyřdiskový NAS
, , aktualita
Synology vypouští na trh další NAS server a tentokrát jde o čtyřdiskový model DiskStation DS415+ nabízející vysoký výkon a přenosové rychlosti přesahující 200 MB/s. Co vše nám tedy nabídne?reklama
NAS server Synology DiskStation DS415+ je založen na platformě Intel s procesorem Atom. Ten je vybaven čtyřmi jádry pracujícími na 2,4 GHz a nabídne svůj hardwarový AES-NI engine pro šifrování dat. Po ruce pak má 2 GB paměti DDR3 RAM a obsluhovat bude kromě čtyř pevných disků a LAN také rozhraní USB 3.0, USB 2.0 a eSATA.

NAS má klasické zpracování s předním nasazovacím panelem, který kryje čtyři diskové pozice. Vedle něj máme kromě kontrolek a vypínače už jen jeden port USB 2.0.

Teprve vzadu narazíme na dvojici portů USB 3.0, vedle nichž je port eSATA, jehož konektor budeme moci zajistit šroubky, dále čtyřpinový napájecí konektor, zapuštěné tlačítko reset, dvojice RJ-45 gigabitového Ethernetu a nakonec otvor pro zámky Kensington. Díky procesoru Atom a dvěma ethernetovým portům se můžeme těšit na rychlosti downloadu a uploadu až 228 MB/s a 233 MB/s. Pokud se rozhodneme využít AES-NI pro zabezpečení dat, pak nám Synology slibuje rychlosti 232 MB/s a 206 MB/s. Jistě jste si všimli, že rychlost při čtení s enkrypcí je vyšší než bez ní, což možná vypadá divně, ovšem takto je to uvedeno v tiskové zprávě i na webových stránkách. Interně disky pracují se souborovým systémem EXT4 a externě připojené mohou mít EXT4, EXT3, FAT, NTFS nebo HFS+.

Co se týče spotřeby, pak ta bude pochopitelně záviset především na pevných discích. Ovšem v klidovém režimu, kdy jsou disky vypnuté, je spotřeba 17,3 W. Se zapnutými disky by se měla pohybovat kolem 46 W. DiskStation DS415+ pochopitelně pracuje s obvyklým systémem, a to DiskStation Manager (DSM) ve verzi 5.0, poodporuje virtualizační prostředí VMware, Citrix a Hyper-V a dále mnoho volitelně doinstalovatelných aplikací.

Více informací se dozvíte na webových stránkách výrobce (viz zdroj). Cena se pohybuje kolem 16.000 Kč s DPH.

Zdroj: TZ Synology
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář