www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology DSM 5.2: řada novinek pro vaše NAS

Synology DSM 5.2: řada novinek pro vaše NAS
, , aktualita
Společnost Synology včera uvolnila ostrou verzi svého operačního systému pro NAS, a to DiskStation Manager 5.2. Výrobce slibuje řadu novinek, které se týkají zálohování či synchronizace dat nebo také jejich zabezpečení.reklama
DiskStation Manager 5.2 je k dispozici pro řadu modelů NAS od firmy Synology. Stačí provést aktualizaci systému, abychom se dostali k novým funkcím, jako je například vylepšená cloudová synchronizace a s podporou šifrování a se širšími možnostmi nastavení. Můžeme si třeba zvolit maximální počet historických verzí souborů u každé složky zvlášť, pak je tu zcela přepracovaný statusový panel a celkově má tato funkce méně zatěžovat hardware. Synology také zjednodušilo synchronizaci souborů mezi DiskStation a veřejnými cloudy, přičemž data si můžeme před uploadem zašifrovat a volit si z řady cloudových poskytovatelů, jako je třeba Amazon S3 nebo jiní (SFR, hicloud, Megafon Disk, Yandex Disk) a pak tu je ještě podpora cloudových úložišť WebDAV.

Dále tu máme AppArmor a šifrování v SMB3. AppArmor chrání nainstalované aplikace před škodlivým kódem a šifrování v SMB3 zajistí bezpečný přenos dat do systémů běžících na Windows 8 a Windows Server 2012. Adaptivní load balancing (ALB) je další novinkou, která přináší možnost agregace linek pro zvýšení propustnosti dat nebo využití záložního připojení, a to prý i bez nákladného přepínače. Podporovány jsou různé režimy agregace, a to ALB, Active-standby, 802.3ad dynamic a Balanced XOR.

Vylepšena byla aplikace Note Station, čili organizér, je tu také nový doplněk Web Clipper pro webový prohlížeč Chrome, který umožní uložit vybraný obsah z webových stránek přímo do Note Station. Ta také podporuje import a export poznámek z jednoho NAS DiskStation do druhého. A pak tu jsou nové balíčky SSO server a Docker. První z nich z DiskStation vytvoří Single Sing-On server pro zjednodušení autentizace při logování do aplikací v DSM. Docker je zase softwarový kontejner, který slouží ke spuštění řady dalších aplikací jako je Redmine, GitLab nebo LXQT.

Nakonec Synology krátze zmiňuje funkce, jako je obnova zálohy na úrovni souborů, volba Smart Recycle pro úlohy zálohování, podpora procházení a správy souborů uložených na veřejných cloudech přes rozhraní File Station a podpora výstupu na Chromecast z aplikace DS photo. Systém DSM 5.2 bude poslední hlavní verzi přichystanou pro řadu 10, která byla uvedena před pěti lety (např. DS410, DS210+, DS110j a další). Dále podporovány by měly být řady 11 až 15.

Zdroj: TZ Synology
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek