www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology opravuje chyby v zabezpečení svých NAS

Synology opravuje chyby v zabezpečení svých NAS
, , aktualita
Společnost Synology reaguje na odhalení chyb v zabezpečení svého DiskStation Manager (DSM), a tedy i NAS, které ho využívají. Problémy mohly způsobit selhání ověření souborových oprávnění v systému, což nyní řeší aktualizovaná verze DSM.reklama
Firma Synology tedy již uvolnila novou verzi operačního systému DiskStation Manager, která se používá u NAS řad DiskStation a RackStation. Ty mohly vlivou chyb v zabezpečení trpět abnormálním zatížením procesoru pomocí různých procesů, mezi něž dle výrobce patří dhcp.pid , minerd , synodns , PWNED , PWNEDb , PWNEDg, PWNEDm nebo jakýkoliv jiný procesem s pwned v názvu. Už z názvu těchto posledních procesů je vidět, že je něco špatně.

Dále se mohly objevit nestandardní složky v "/root/PWNED", jako třeba složka s názvem Start-up, aplikace Web Station mohla být přesměrována na neplatnou stránku, objevit se mohl nestandardní CGI, soubory v adresáři "/usr/syno/synoman" nebo nestandardní skripty jako například S99p.sh v "/usr/syno/etc/rc.d".

Pokud tedy něco takového na svém NAS objevíte, je třeba provést následující kroky platící pro DiskStation i RackStation:
  • U zařízení s DSM 4.3 je třeba postupovat pomocí těchto kroků a reinstalovat DSM 4.3-3827
  • Pokud máte nainstalován DSM 4.0, navštivte Download Center a nainstalujte systém DSM 4.0-2259 nebo novější
  • NAS se systémem DSM 4.1 nebo 4.2 si z Download Center nainstalujte DSM 4.2-3243 nebo novější

Pokud jste se s výše popsanými problémy nesetkali, bude vhodné co nejdříve v DSM > Ovládací panely > DSM update provést aktualizaci systému. Pro nahlášení problémů týkajících se zabezpečení NAS Synology je pak připravena adresa security@synology.com.

Zdroj: TZ Synology
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik