www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology uvádí 4diskový NAS i model do dlaně

Synology uvádí 4diskový NAS i model do dlaně
, , aktualita
Společnost Synology si pro české zákazníky připravila dva modely NAS serverů, a to jednak čtyřdiskový DiskStation DS414j a vedle něj také Embedded DataStation EDS14, který připomíná spíše router.reklama
Mámu tedy dva různé produkty společnosti Synology, a to jednak model DiskStation DS414j. Jde o celkem běžně vypadající NAS server, který je připraven pro čtyři pevné disky. Je tak určen pro domácnosti či malé kanceláře, které se nespokojí s dvoudiskovým řešením, a potřebují tedy větší kapacitu.

DiskStation DS414j jako první model série j přichází vybaven dvoujádrovým procesorem (taktován je na 1,2 GHz) a také rozhraním USB 3.0 pro připojení dalšího úložného zařízení. Výkon bude stačit na to, aby tento NAS nabídl rychlost downloadu až 112 MB/s a upload 80 MB/s, a to pomocí protokolu Samba. Dále zpráva mluví o funkci plovoucí desetinné čárky, která má zvyšovat celkový výkon procesoru, což by v překladu mělo znamenat, že tu máme koprocesor pro výpočty v plovoucí desetinné čárce, který pomůže třeba při zpracování fotografií a vytváření jejich miniatur.

Tento NAS má v plném provozu se čtyřmi disky dosahovat spotřeby pod 37 W a když se disky vypnou, spotřeba klesne na 8,5 W. Běží na něm samozřejmě systém DiskStation Manager. Další informace se dozvíte zde, přičemž tento model již má být stejně jako EDS14 již dostupný.

Synology Embedded DataStation EDS14 je tedy netradiční NAS s plochým tělem o rozměrech 125 x 125 x 31 mm, což je jednak jeho výhoda, ale pak se nelze divit, že se do něj nevejdou desktopové disky. On se do něj dle specifikací nevejde ani mobilní disk a popis hovoří o designu "bez ventilátorů a disků", který má být praktický a hodit se tam, kde není místa nazbyt. Nicméně bez úložného zařízení je tento NAS k ničemu, takže musíme k němu připojit buď kartu SDXC UHS-1 SD nebo nějaký USB disk, který připojíme na zadní USB 3.0 nebo USB 2.0 (jsou tu tedy celkem dva porty USB).

Výrobce dále mluví o teplotní odolnosti, neboť EDS14 může dle specifikací pracovat při okolní teplotě -20 °C až 50 °C. Dále je schopný pracovat se vstupním napětím 7 až 24 V, je kompatibilní s PoE splittery a podporuje 3G/LTE modemy. Vybaven je také 1,2GHz procesorem a k tomu 512 MB RAM, dvěma gigabitovými Ethernetovými porty a přenosové rychlosti dokáží plně vytížit kapacitu Gb Ethernetu. I zde je samozřejmostí DiskStation Manager a jím nabízené funkce. Více se dozvíte zde.

Cena modelu DiskStation DS414j se pohybuje kolem 8300 Kč s daní a Embedded DataStation EDS14 přijde na cca 5000 Kč.

Zdroj: TZ Synology
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek