www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology uvádí moderní NAS DS216se, DS216play, DS416

Synology uvádí moderní NAS DS216se, DS216play, DS416
, , aktualita
Společnost Synology se přihlásila se třemi novými modely NAS pro domácnosti. Jde o DiskStation DS216se, DS216play a DS416, čili dva dvoudiskové a jeden čtyřdiskový v ceně 3 700 až 12 700 Kč, čili cenové rozpětí je široké.reklama
Od Synology jsme se již dozvěděli, že nové trio NAS řady DiskStation má být k dispozici, a také že už je i v nabídkách našich obchodů. DiskStation DS216se, DS216play a DS416 jsou k dispozici za cca 3 700, 7 200 a 12 700 Kč a dle toho by se měla lišit i jejich výbava.

Synology DS216se patří mezi nejlevnější modely této firmy, dle níž jde o "ideální NAS pro tvorbu prvního vlastního cloudu a snadné zprovoznění souborového serveru". I tento model je samozřejmě založen na operačním systému DiskStation Manager, takže může využít celou škálu již nainstalovaných nebo stáhnutelných apllikací. Z hardwarového hlediska je založen na 800MHz procesoru a 256 MB RAM, takže nejde o žádné dělo, ale i tak nabídne download s propustností až 102 MB/s a upload rychlostí 59 MB/s s využitím zrcadlených disků v poli RAID 1. To pro nasazení v domácnosti naprosto stačí, ale na druhou stranu je výkon třeba také na provoz aplikací. Výhoda je pak ale spotřeba, která v hibernaci činí 5,1 W a při aktivitě pak 13,7 W.

Synology DS216play je nástuoce modelu DS214play a obsahuje nový 1,5GHz procesor se dvěma jádry a hardwarovou podporou transkódování videa (4K v H.265) a dále 1 GB operační paměti. Synology mluví o "dokonalém multimediálním centru", které s disky v RAID 1 dosahuje rychlostí 107 MB/s a 91 MB/s při downloadu a uploadu. A ani spotřeba není vysoká - 6,8 W v hibernaci a 15,1 W při práci.

Nejlepší ze všech tří novinek je Synology DS416 se čtyřmi pozicemi pro disky. Oproti předchůdci DS414 nám nový model nabídne lepší 1,4GHz dvoujádrový procesor s HW šifrováním dat, dále 1 GB RAM, dva porty LAN a tři porty USB 3.0 (jeden vepředu). Dle Synology má nový model tohoto NAS dosáhnout o 90 % vyšší rychlosti čtení a zápisu šifrovaných dat, to právě díky HW podpoře. Slovy čísel to znamená 146 MB/s a 65 MB/s, přičemž nejvyšší rychlosti jsou 220 MB/s a 140 MB/s, to samozřejmě s využitím dvou spolupracujících 1Gb/s ethernetových linek. Spotřeba tohoto modelu činí 10,1 W v klidu a 32 W při práci.

Zdroj: Hexus.net

Synology DS216se
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Synology DS216play
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Synology DS416
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik