www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tak nám zase hacknuli premiéra

Tak nám zase hacknuli premiéra
, , aktualita
Dnes došlo ke zveřejnění části obsahu e-mailové schránky premiéra Sobotky. Minule jsem psal, že nevím, jestli měl premiér heslo „bohuslav“ nebo „AG4kj44Xp2109qW05“. Měla to být nadsázka. Teď už to vypadá, že vlastně dost možná ani nebyla.reklama
Jak už jsem psal, na takové pozici se totiž podobné útoky dají a mají očekávat. Tentokrát to vypadá spíš na chybu předsedy vlády. Mluvčí seznamu Irena Zatloukalová řekla: „Popírám, že by šlo o nějaké hackování, protože bychom o tom věděli. Pravděpodobně někdo odhadl heslo. To mohlo být příliš jednoduché, mohlo se jednat o sociální inženýrství či ho zjistili pomocí viru.“

Podle několika zdrojů se hackerům (hodně jsem zvažoval uvozovky) skutečně podařilo dostat k obsahu premiérovy schránky a potvrzují autentičnost zveřejněných e-mailů. Například člen ČSSD David Sedláček, který také figuruje mezi korespondenty, potvrdil autentičnost úniků: „Ano, s panem premiérem jsem si psal. Obsah e-mailu, který mi popisujete, je stejný jako ten, co jsem psal já.“


Bohuslav Sobotka
Foto: Katarzyna Czerwińska,
Senat Rzeczypospolitej Polskiej


Sám Bohuslav Sobotka se vyjádřil takto:„Věc šetří Policie ČR, proto se k ní nebudu vyjadřovat. Opakovanými útoky hackerů na moji osobu a na politiku, kterou prosazuji, se nenechám jakkoli zastrašit nebo ovlivnit. Vláda bude dál prosazovat program a plnit závazky, které jsme dali občanům naší země.“ Takže zaujal státnický postoj a neřeší příčinu úniků, ani ji slovem nezmiňuje.

Víte, co mi na tom všem není vůbec jasné? Sám jsem v žádné straně nikdy nebyl, ale možná naivně se domnívám, že když politik něčemu dostatečně nerozumí, tak snad má ve své straně specialisty, kteří mu poradí: „Pane předsedo, bezpečné heslo do e-mailu a na Twitteru vypadá tak a tak.“ A když se politik dostane do státní funkce, tak přece kolem sebe musí mít profesionální informatiky včetně odborníků na počítačovou bezpečnost. Ti už by mu přece nějakou rozumnou pomoc poskytnout měli.

Možná se pletu, ale mám dojem, že ani jedna z variant tady nenastala. A co mi vrtá hlavou ještě víc, proč si premiér nezměnil heslo na Seznamu na silnější po původním hacknutí jeho Twitteru?

Co myslíte, bude mít náš „seriál“ o hackování premiéra mít ještě další díly?

Zdroj: LIDOVKY.cz
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů