www.svethardware.cz
>
>
>

Teleprezence: jak si vychutnávat cizí krajiny bez cestování

Teleprezence: jak si vychutnávat cizí krajiny bez cestování
, , aktualita
Snem mnoha lidí je procestovat svět, nyní se zde objevuje způsob, jak toho skutečně dosáhnou, ale jak zároveň neutratit velké peníze. DORA přináší řešení jen za použití VR headsetu Oculus Rift.reklama
DORA (Dexterous Observational Roving Automaton čili chytrý pozorující a potulující se robot) je projekt, který umožňuje tzv. teleprezenci. To znamená, že člověk vnímá, jako by byl na dalekém místě, i když se nachází například v pohodlí domova.

Projekt je vyvíjen na University of Pennsylvania, tamější tým výzkumníků chce poskytnout lidem doslova pohlcující teleprezenci bez vycucnutí jejich peněženek. Technologicky se jedná o jednoho robota, který vše snímá a který se spárován s VR headsetem Oculus Rift, na který se z robota přenáší video.


Představení projektu od jeho tvůrců

Následně je headsetem snímána změna polohy hlavy uživatele, což se promítne v tom, že i robot natočí svou kameru podle těchto poloh. Celé se to děje skoro v reálném čase, latence je pouhých 70 milisekund, ale i toto číslo má ještě klesat s použitím modernějších technologií. Problém je, že když je latence příliš velká, uživateli může být nevolno, protože se v mozku časově rozchází informace z očí a z centra, které snímá pohyby. Podobné nevolnosti můžete zažít při čtení v autě nebo na různých závodních simulátorech.


Test odezvy systému DORA

Nasazení do produkce je sice ještě v nedohlednu, ale jakmile se tak stane, DORA slibuje virtuální prohlídky například v muzeích. Celkově je zajímavé, jak se může skloubit virtuální realita se skutečným světem.

Zdroj: Engadget
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře