www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Téměř 80 % uživatelů přejde na Windows 10 hned

Téměř 80 % uživatelů přejde na Windows 10 hned
, , aktualita
Ne, zatím to neznamená jistý úspěch desítek, jde jen o výsledek průzkumu mezi čtenáři webu Windows Central. Alespoň podle něj by mohla v Redmondu zavládnout spokojenost. Na druhou stranu byl to jen dotazník a ten může i klamat.reklama
Web Windows Central spustil začátkem týdne anketu, zda a kdy jeho čtenáři přejdou na Windows 10. Na výběr byly tyto možnosti (trochu je parafrázuji) a dopadlo to takhle:
  • Nebudu čekat, přejdu hned – 78,24 %.
  • Počkám, na zkušenosti ostatních s ostrou verzí – 17,74 %.
  • Nepřejdu, potřebuji WMC (Windows Media Center) – 2,20 %.
  • Nepřejdu, nemám v plánu upgradovat – 1,82 %.
Napřed ke spolehlivosti průzkumu, pak k interpretaci. Odpovědělo 9104 čtenářů většinou z anglicky mluvících zemí. Z toho bylo 3364 čtenářů z USA. Švindlovat – třeba pomocí botů – se nedalo, to bylo kontrolováno pomocí hlídání IP adres a cookies.


Výsledky průzkumu - Windows Central


Tudíž takhle velký vzorek by měl být velmi spolehlivý, kdyby… Kdyby to byl náhodný vzorek, což není. Respondenti nejsou vybráni náhodně a odpovídal jen ten, kdo chtěl. A kdo o dotazníku věděl, takže většinou zřejmě pravidelní čtenáři webu Windows Central, kteří asi většinou patří mezi IT nadšence.

Tedy určitě nejde o reprezentativní vzorek populace USA. Tím bych (dost možná nudné) metodologické připomínky uzavřel. Ale i tak je těch 80 % procent podle mě skutečně hodně, naočkován kritikou Windows 10 z mnoha diskusních fór bych čekal mnohem méně. Řada lidí zejména u nás v Česku se opakovaně dušuje, že desítky nikdy. Ale možná jsou vidět právě proto, že křičí, což pak vypadá, že je jich mnoho. A třeba ve skutečnosti není.

A teď z druhé strany. Dejme tomu, že respondenty průzkumu lze pokládat víceméně za „ajtíky“. Jestli chce 80 % lidí z téhle skupiny přejít, znamená to jednu věc. A sice, že jestli je desítky nezklamou, budou upgrade doporučovat dál a dál ve svém okolí a samozřejmě i „neajtíkům“. Jestli se Microsoftu opravdu už povedlo podchytit tuhle kritickou masu inovátorůraných příjemců – v marketingu se často používá původní pojem early adopters – tak má přinejmenším z poloviny vyhráno.


Zařízení pro Windows 10


Tihle lidé prostě postupně „katalyzují“ přijetí desítek ve svém okolí a přesvědčí ostatní k upgradu, který stejně nic nestojí. Jestli to v Redmondu vymysleli od začátku takhle, tak klobouk dolů. Je tu jedno ale. Tohle platí, jen pokud bude ostrá verze desítek od počátku dost stabilní. Na jednu stranu předpokládám, že Microsoft ví, co dělá, když si zvolil poměrně brzký termín uvedení systému. Na druhou stranu mě trošku straší řada oprávněných připomínek ke stabilitě z řad Insiderů.

Nestabilní ostrá verze by byl průšvih. Ano, všechno to zatím jsou pořád jenom betaverze, ale zbývá plus minus pouhých šest neděl. Takže na rovinu, s notebookem na práci patřím do druhé skupiny, chvíli počkám a uvidím, jak si povedou ostatní. Starý testovací počítač je jiná věc, tam jsou desítky doma už od podzimu a zůstanou tam i nadále.

A jak byste odpověděli vy? Přejdete hned, vyčkáte, nebo určitě nepřejdete?

Zdroj: Windows Central
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek