www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Tencent TGP Box: herní konzole se Skylake a Windows 10

Tencent TGP Box: herní konzole se Skylake a Windows 10
, , aktualita
Herní vydavatel Tencent se pustil do výroby hardwaru a s pomocí Intelu vytvořil první TGP Box, herní konzoli založenou na procesorech Skylake a systému Windows 10. Úvodní verze dostane označení Blade Box a vyrábí ji společnost Haier.reklama
TGP znamená Tencent Games Platform a stojí za ní společnost Tencent, která je v Číně dobře známá jako velký herní vydavatel a vůbec zábavní společnost obchodující se softwarem a multimédii. Stojí třeba jako vlastník Riot Games za sérií League of Legends, provozuje komunikační aplikace QQ a WeChat a také vlastní malou část Epic Games. Nyní se Tencent pustil do výroby hardwaru, respektive si jej nechá vyrábět u společnosti Haier, a to ve spolupráci s Intelem.

Už předem je třeba říci, že není vůbec jisté, zda se Tencent pokusí s Blade Box nebo budoucími verzemi TGP Box prorazit na zahraničních trzích, ale rozhodně stojí za to se alespoň podívat, co si hráči na východě budou moci pořídit.

O Blade Box jsme se zatím z hardwarového hlediska nemohli moc dozvědět. Vše, co bylo zmíněno, je využití procesorů Intel Skylake, takže ani není jasné, zda budou doprovázeny nějakou samostatnou grafikou AMD/NVIDIA, nebo se spolehnou na iGPU v procesoru. Ony totiž nejnovější Iris Pro 6200 se 72 shadery nejsou vůbec špatné a na řadu her by stačily. Záleží také na tom, co nám Blade Box umožní nainstalovat a hrát.

TGP Box může fungovat ve dvou režimech. V prvé řadě může pracovat jako PC s Windows 10 stejně jako kterékoliv jiné PC, přičemž se předpokládá, že si najde místo v obýváku připojené k televizoru a bezdrátové klávesnici s myší, nebo k jiným periferiím. A pak je tu režim TGP Box, jejž ukazuje následující fotografie:

Jde prostě o nabídku her, které si budeme moci pořídit a hrát pomocí gamepadu ukázaném na první fotografii. Půjde tak o čistě konzolový režim, který bude vyžadovat také provoz online obchodu a jiné služby, jež Tencent v řadě případů už provozuje. A vzhledem k tomu, že nabídka bude čítat také streamované hry, které budou renderovány na vzdáleném serveru, nelze si udělat obrázek o tom, zda Blade Box bude nebo nebude mít samostatnou grafiku. Základní herní nabídka bude čítat tituly jako League of Legends, FIFA Online 3, NBA 2K Online, Monster Hunter Online a Need for Speed: Hot Pursuit Tournament, přičemž další od různých studií budou doplněny v příštím roce.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek