www.svethardware.cz
>
>
>

Tesla Motors kupuje SolarCity za 2,6 miliardy USD

Tesla Motors kupuje SolarCity za 2,6 miliardy USD
, , aktualita
Společnost Tesla Motors před měsícem navrhla firmě SolarCity odkup a nyní se skutečně dohodly. Tesla ve svých akciích zaplatí akcionářům SolarCity hodnotu přibližně 2,6 miliardy dolarů. Spojení firem může pomoci oběma.reklama
V druhé polovině června Elon Musk navrhnul, aby společnost Tesla Motors koupila firmu SolarCity. Tento návrh jsme tehdy podrobně analyzovali. Obě firmy mají ve vedení právě Muska v pozici předsedy, u Tesly je dokonce i CEO (proto se také zdržel hlasování o prodeji). I když sloučení obou firem mnozí považují za nesmyslné, dle mého názoru jde naopak o dost dobrý tah, neboť se obě firmy mohou velmi dobře doplňovat. Tesla jako výrobce aut a baterií tak nyní může nabízet rovnou i solární energii, kterou se její elektromobily mohou nabíjet. Spolu s autem tak současně může prodávat i palivo do něj, o čemž se klasickým automobilkám může jenom zdát.


Tesla Motors logo


Nyní se Tesla a SolarCity dohodly na prodeji a celá transakce si vyžádá 2,6 miliardy dolarů, což je o 0,2 miliardy méně, než bylo navrženo před měsícem. Tuto částku dostanou v podobě akcií společnosti Tesla. Tedy za každou akcii společnosti SolarCity dá Tesla 0,11 své akcie. Od sloučení si Tesla slibuje snížení cen instalace svých systémů, vylepšení efektivity obou divizí a zejména menší náklady na získání zákazníků.

Jak již bylo řečeno, ti nyní vše dostanou pod jednou střechou, takže není vyloučené, že zákazník, který si koupí auto Tesla, si domů odveze také solární stanici od SolarCity. A pro Teslu toto bude relativně pasivní příjem z provozu jejich aut. Transakce nicméně musí ještě projít schválením od regulačních úřadů. Pokud vše dopadne dobře, měla by skončit v posledním čtvrtletí roku 2016.

Zdroj: teslamotors.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře