www.svethardware.cz
>
>
>

Tesla Powerwall: domácí baterie pro levnější energii

Tesla Powerwall: domácí baterie pro levnější energii
, , aktualita
Společnost Tesla, kterou známe především jako výrobce elektromobilů, se pouští do dalšího slibného byznysu. Letos v létě začne dodávat na trh baterie Powerwall, které jsou určeny do domácností, jimž mají ušetřit za energie.reklama
Tesla Powerwall je tedy jakási nástěnná baterie, která bude připomínat spíše topicí těleso. Skládat se ale bude především z bateriových článků, jež mají celkovou kapacitu 7 nebo 10 kWh. Jejím úkolem je fungovat jako zařízení pro ukládání nadbytečné energie z alternativních zdrojů, případně se bude nabíjet levnějším nočním proudem a pak nás bude zásobit především za dne. A vedle toho bude samozřejmě fungovat i jako velká UPS, čili záložní zdroj energie.

Je to prostě jeden velký akumulátor o rozměrech 1300 x 860 x 180 mm, který zvládne dlouhodobě poskytovat 2 kW energie a v nárazech až 3,3 kW. Měla by tedy utáhnout třeba i myčku na nádobí, ale pokud k ní přidáme i žehličku, na to už asi stačit nebude.

Co se týče ceny, pak 7kWh verze nás přijde na 3000 dolarů a 10kWh bude stát o 500 dolarů více. K tomu musíme ale připočíst ještě náklady na zapojení do stávajících rozvodů, tedy včetně měniče stejnosměrného proudu na střídavý. Pokud nám pak bude jeden Powerwall málo, nebude žádný problém zapojit dva.

Otázka je, zda se nám tato investice vůbec vyplatí, což nelze jednoznačně říci, neboť záležet bude na mnoha faktorech, mezi něž patří i ty, které zatím nejsou známy, jako třeba vývoj cen energií do budoucna. Počítat můžeme s tím, že Powerwall nám má vydržet alespoň deset let, což je taká záruční lhůta. Ovšem existují silné tlaky na to, aby společnosti začaly takové způsoby ukládání aktuálně nepotřebné energie využívat, alespoň tedy v Kalifornii. Ta zaúkolovala své veřejné služby, aby do roku 2024 měly kapacitu celkem 1,325 MWh v podobných zařízeních.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek