www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesoro Excalibur: barevně podsvícená mechanika

Tesoro Excalibur: barevně podsvícená mechanika
, , aktualita
Pokud máte rádi barvy a chtěli byste si pořídit kvalitní mechanickou klávesnici, mohla by vás zaujmout nová Tesoro Excalibur, která je vybavena RGB LED. Díky tomu si můžeme namíchat libovolnou barvu.reklama
S celkovým označením Tesoro Excalibur RGB G7NFL Mechanical Gaming Keyboard přichází na trh mechanická a podsvícená klávesnice, která má pod každou ze svých kláves RGB LED. Tesoro sice neuvádí, jaká tlačítka byla konkrétně použita, ale vzhledem k tomu, že jsou na výběr verze s tlačítky Blue, Black, Brown a Red, je celkem zřejmé, že jde o známá Cherry MX.

Výrobce uvádí, že si můžeme namíchat libovolnou barvu z palety 16,8 milionu odstínů, přičemž k dispozici je klasický režim stálého podsvícení, pomalé pulzování (tzv. breathing mode), dva herní režimy, v nichž jsou jen některé ve hrách často využíváné klávesy podsvícené a pak tu je Color Loop Mode. V tom případě se budou barvy na klávesnici prolínat. Otázkou je, zda nám Tesoro umožní nastavit si pro každou klávesu jinou barvu, což je možné, neboť specifikace mluví o "single key illumination mode", ale nebylo to řečeno explicitně.

Excalibur RGB dále nabízí plný N-Key Rollover (NKRO), čili se nemusíme starat o to, kolik najednou stisknutých kláves je schopen zaznamenat. To ale evidentně platí pouze při připojení přes rozhraní PS/2, neboť v případě připojení přes USB platí 6-Key Rollover a limitem je šest kláves. Dotazovací frekvence je 1000 Hz.

Klávesnice je také vybavena 512 kB vlastní paměti, do níž můžeme ukládat nastavení včetně maker. Každá klávesa je prý programovatelná a do paměti se vejde celkem 5 profilů, 300 maker skládajících se z maximálně 2000 stisků klávesy. Firma Tesoro svůj Excalibur RGB vypustí na svůj domácí trh v USA v prosinci, a to s cenou 119 USD. Její klávesnice se prodávají také u nás, ale je otázkou, kdy a za jakou cenu tato novinka přijde na trh.

Zdroj: TZ Tesoro
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů