www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesoro Lobera Spectrum: duhová mechanická klávesnice

Tesoro Lobera Spectrum: duhová mechanická klávesnice
, , aktualita
Jedním z mála výrobců mechanických klávesnic, který má i na našem trhu mnoho různých modelů, je společnost Tesoro. Ta nyní nabízí nový model s jednotlivými klávesami podsvícenými pomocí RGB diod.reklama
Podobnou klávesnici jsme si vyzkoušeli teprve nedávno, a to model Logitech G910 Orion Spark. Ten je také vybaven tlačítky podsvícenými pomocí RGB LED, přičemž každé má svou vlastní, takže každé může být podsvíceno jinou barvou. Nejde však o tlačítka Cherry MX, ale o Romer-G, které však mají k Cherry MX velmi blízko. Ještě blíže k nim ale mají tlačítka Kailh, která použila firma Tesoro u své nové Lobera Spectrum. Dle nákresů jde v podstatě o to samé, jen s jiným názvem, což můžete sami posoudit dle obrázků na stránkách výrobce (viz zdroj).

RGB podsvícení u Lobera Spectrum, stejně jako u jiných podobných klávesnic, slouží v podstatě pouze pro efekt. Však tomu odpovídají i názvy jednotlivých režimů podsvícení, které se jmenují dimming, full zone, trigger, ripple, firework, radiation či rainbow wave. Klávesnice tak může hrát všemi barvami duhy a uživatel si sám bude moci u každé klávesy nastavit vlastní barvu podsvícení a uložit si pět profilů. K dispozici je také pět úrovní jasu a speciální audio režim, v němž LED reagují na přehrávanou hudbu.

Tesoro dále mluví o možnosti přepínat mezi N-Key Rollover (NKRO) a USB 6 Key Rollover, čili na USB rozhraní by klávesnice měla být schopna zaznamenat maximálně 6 najednou stisknutých kláves, jinak to bude (na rozhraní PS/2?) neomezené. Dotazovací frekvenci můžeme nastavit až na 1000 Hz.

Dále tu máme také USB hub se dvěma porty verze 2.0 plus dvěma audio konektory pro sluchátka a mikrofon. Je zřejmé, že energie z jednoho USB portu počítače nemusí stačit, a tak tu je i 5V DC vstup, díky němuž si z USB portů klávesnice budeme moci dobíjet i telefony či tablety. Mezi další výbavy patří 512kB interní paměť pro uložení profilů a jiných nstavení a také je tu možnost přímého záznamu maker bez použití softwaru, podobně jako u klávesnic Logitech řady G.

Tlačítka Kailh jsou k dispozici ve verzích Black, Blue, Brown a Red, jejichž vlastnosti odpovídají jejich vzorům (Cherry MX). Vydržet mají 60 milionů stisků.

Tesoro Lobera Spectrum bude k dispozici ve čtyřech verzích (dle tlačítek) za 149 USD.

Zdroj: TZ Tesoro
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře