www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Test výdrže SSD na Tech Report: až 2,4 petabajtu

Test výdrže SSD na Tech Report: až 2,4 petabajtu
, , aktualita
Server The Tech Report se rozhodl, že otestuje výdrž hned šesti SSD od firem Samsung, Kingston, Corsair a Intel. Nyní jsou již všechna mučená SSD mrtvá a rekordmanem se stal model, na který se podařilo zapsat přes 2,4 petabajtu dat.reklama
Do testování výdrže SSD se pustila již řada serverů a zrovna na našem probíhá jeden takový test týkající se 240GB OCZ Vector 150. Server The Tech Report se ale rozhodl takto otestovat rovnou šest kusů od čtyř firem, a to následující:

  • Samsung 840 Pro (256GB)
  • Kingston HyperX 3K (240GB s kompresí)
  • Corsair Neutron GTX (240GB)
  • Samsung 840 (250GB)
  • Intel 335 (240GB)
  • Kingston HyperX 3K (240GB)

Máme tu tedy spíše starší modely, ale v jejich případě je to velmi zajímavé, protože je řada uživatelů má ve svých sestavách a jistě je zajímá, jakou životnost od nich mohou čekat. Napoví následující obrázek.

Nejdéle tedy vydržel Samsung 840 Pro, na jehož straně stála také menší výhoda v podobě nejvyšší kapacity, ale ta mohla v důsledku ovlivnit jen jeho srovnání s 240GB Kingston HyperX 3K. Ten ale bez komprese dat vydržel podstatně méně, ani ne polovinu. Třetím v pořadí se stal Corsair Neutron GTX, na jehož výsledcích je zajímavý rapidní pokles výkonu ke konci životnosti. Ještě méně vydržel čistý Samsung 840, pak Intel SSD 335 a nakonec zmíněný HyperX 3K bez komprese.

Nezbývá než odkázat na původní článek s podrobnostmi (viz zdroj) a také je třeba poznamenat, že tyto výsledky se týkají výhradně testovaných kusů a nelze jej aplikovat na celé produktové řady. Jinými slovy, je to jako s přetaktováním procesorů. Některé kousky mohou být přetaktovány velmi dobře, s jinými zase nelze hnout. Hardware se navíc neustále vyvíjí, stejně jako použité výrobní procesy nebo třeba firmware, takže i kdybychom mohli otestovat dostatečné množství stejných modelů, abychom si mohli udělat ucelený obrázek o dané řadě, výsledky už by ani nemusely být relevantní s tím, co je k dispozici na trhu.

Na druhou stranu se alespoň můžeme zaměřit na to, jakou nejhorší výdrž nám aktuální SSD nabídnou a s tím počítat. Dle toho to vypadá, že od nich můžeme očekávat (v případě 240 - 256GB modelů) alespoň 1 petabajt. To je stále velmi dobré, protože i při zápisu 40 GB dat denně, kterého u běžného PC většinou zdaleka nedosáhneme, se jedná o výdrž několika desítek let.

Zdroj: The Tech Report
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře