The Climb: VR hra, ze které můžete mít závratě

The Climb: VR hra, ze které můžete mít závratě
, , aktualita
Crytek představuje hru, která bude noční můrou pro lidi, kteří trpí strachem z výšek. The Climb nabídne spoustu šplhání a lezení vysoko nad zemí, a aby toho nebylo málo, hra je určena pro virtuální realitu.reklama
Možná znáte Crytek díky hrám Cryses nebo Far Cry, společnost se nezastavila ani před virtuální realitou s hrou s titulem Robinson: The Journey and Dinosaur Island, kterou představila nedávno. Nyní ale Crytek odhaluje další hru pro VR headsety, a to The Climb. Jak už název napovídá, bude je jednat o porci horolezecké zábavy.

Německá společnost se hodlá do virtuální reality vrhnout víc, než tomu bylo doposud, jak uvedl i ředitel výroby Cryteku David Bowman. Hra poběží na CryEnginu poslední generaci a bude hratelná s Oculus Rift s ovladačem Oculus Touch, ale ovladače lze použít i ty od Xboxu. Ovládání probíhá pomocí aktivačních tlačítek po jednom na každém ovladači - zmáčknutím se přichytíte na místo - může proto chvíli trvat zvyknout si. Hráče jistě potěší i realističnost, kterou může hra nabídnout, takže si skutečně budete připadat vysoko nad zemí. Na videu níže můžete vidět upoutávku.


Jak už jste si jistě stačili všimnout, celá hra je, na Crytek poněkud netradičně, o horolezectví s pořádnou dávkou adrenalinu. Strategické úchyty a škvíry můžete hledat na skalách všeho druhu a z různých koutů světa - třeba na Halong Bay ve Vietnamu. Tím to však nekončí, lokací, kde si budete moct poměřit své síly s gravitací, bude spousta.

Headset Oculus Rift je momentálně ve vlastnictví Facebooku, který ho chce použít nejenom na hry, ale také jako nástroj pro sociální síť ve virtuální realitě. Snímání polohy řeší pomocí infračervených LED diod, které jsou umístěny po místnosti, to zaručuje větší přesnost. Více je možné se dozvědět v článku o headsetech pro virtuální realitu.

(Zdroj: roadtovr.com)


K dispozici budou různé úrovně obtížnosti hry a i tréninkový mód, kde si bude hráč moci vše vyzkoušet. Vydání The Climb se plánuje na první čtvrtletí roku 2016, přibližně stejně jako vydání headsetu Oculus Rift. Oculus Touch by měl být k dispozici ve druhém čtvrtletí.

Zdroj: roadtovr.com
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek