Thermalright HR-02 Macho Zero: pořádný pasiv

Thermalright HR-02 Macho Zero: pořádný pasiv
, , aktualita
Společnost Thermalright zařadila do své nabídky procesorový chladič HR-02 Macho Zero, který představuje pořádný kus hliníku a celkem šest duálních heatpipe. Výrobce ho přitom profiluje jako především pasivní chladič.reklama
Thermalright HR-02 Macho Zero je tedy volbou pro náročné uživatele, kteří mají zájem o pasivní, nebo alespoň částečně pasivní chlazení procesoru. Mohou k tomu totiž využít dodávaný tunel, jímž tento chladič propojí se zadním skříňovým ventilátorem, který tak bude skrz žebroví vysávat vzduch ze skříně. Připraveny jsou dva tunely, jeden pro 120mm ventilátor a druhý pro 140mm.

Thermaltake hovoří o "Black Nickel Design", s nímž by měl HR-02 Macho Zero vystupovat z řady, ovšem tělo chladiče je na fotografiích spíše šedé a nevypadá černě. Ovšem focení kovově lesklých materiálů je vždy problematické, takže na živo může chladič vypadat zcela jinak. Poniklované a černé mají být také heatpipe a měděná základna, jíž prochází celkem šest těchto teplovodivých trubic.

Základna chladiče Macho Zero má odpovídat hi-end modelům, jako je Silver Arrow a Archon X2, takže má velkou plochu o rozměrech 53 x 40 mm. Díky tomu snadno pokryje i velké procesory, jako jsou třeba nejnovější modely Core i7 z generace Haswell-E. Nicméně Thermalright mluví o velikosti heatspreaderu, zatímco samotný procesor pod ním zabírá plochu pouze 356 mm2, což by bylo cca 19 x 19 mm v případě, že by šlo o čtverec.

Thermalright Macho Zero má celkové rozměry 136 x 152 x 163 (H x Š x V), váží slušných 1870 gramů a určen je k montáži na všechny dnes používané sockety AMD, tedy alespoň dle tiskové zprávy. Nicméně mezi ty asi nebude patřit AM1, na nějž by takový chladič ale nikdo soudný necpal. Chladič přijde na evropské trhy v polovině prosince za zatím neuvedenou cenu.

Zdroj: TZ Thermalright
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů