Thermaltake Core V1: vzdušná skříň pro Mini ITX

Thermaltake Core V1: vzdušná skříň pro Mini ITX
, , aktualita
Thermaltake si připravil malou skříň pro systémy založené na deskách formátu Mini ITX. Jedná se o model Core V1, který navazuje na model Core V71 jako skříň určená pro malé, ale výkonné sestavy.reklama
Pokud se můžeme orientovat dle počtu nových skříní pro základní desky Mini-ITX a výkonné grafické karty, pak lze říci, že jejich obliba prudce stoupá. Snad již každý důležitý výrobce skříní má svůj podobný model a někteří jich mají rovnou několik. Thermaltake Core V1 je jedním z takových, který může nést sice jen malou základní desku, ale dlouhou a výkonnou grafickou kartu, vysoký procesorový chladič a výkonný napájecí zdroj. To ostatně dobře ilustruje druhá fotografie, na níž můžeme tyto komponenty vidět. Zmíněný model Core V71 je však typ Full Tower, ale s novou Core V1 sdílí designové pojetí.

Samotná skříň Thermaltake Core V1 vypadá velmi jednoduše. Aby zvládla uchladit výkonný hardware, je děravá jako řešeto, což nutně bude mít dopad v zanášení prachem, takže ji bude třeba častěji čistit. Alespoň že zdroj má k dispozici prachový filtr. O chlazení se postará především přední 200mm ventilátor pracující na 800 RPM, na jehož pozici lze namontovat radiátor vodního chlazení (120mm nebo 140mm). Vzadu pak máme už jen dvě pozice pro 80mm ventilátory. Design skříně je prostý. Máme tu děrovaný přední zaoblený panel s logem výrobce, na bocích průduchy a nahoře velké plexi. Na levé straně předního panelu pak najdeme potřebná tlačítka, stavové LED a také dva USB 3.0 a dva audio konektory.

Uvnitř je skříň rozdělena do dvou pater, přičemž dolní si zabere především napájecí zdroj a v horním pak máme desku a ostatní důležité komponenty. Pro dva pevné disky a dvě SSD jsou připraveny pozice v pravé části skříně, přičemž ty zasahují do obou pater, jak ukazuje následující fotografie. Oba šuplíky tak mohou nést jedno 3,5" a jedno 2,5" zařízení či snad případně i dvě 2,5".

Celkové rozměry skříně jsou 276 x 260 x 316 mm, přičemž hmotnost výrobce neuvedl. Co se týče prostoru pro komponenty, pak procesorový chladič může mít na výšku 140 mm, což tedy vyloučí snad všechny věžovité modely se 120mm ventilátorem a spíše bychom se měli poohlédnout po nějakém s 92mm ventilátorem. Napájecí zdroj může mít na hloubku maximálně 200 mm a grafická karta 255 až 285 mm. A na čem to záleží? Jak ukazuje následující obrázek, nejspíše na tom, zda se karta vejde do otvoru v předním panelu, který je vyříznutý hned vedle pozice ventilátoru.

Skříň zatím na náš trh nedorazila a Thermaltake o tom nic bližšího neprozradil, stejně jako o její ceně.

Zdroj: TZ Thermaltake
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek