www.svethardware.cz
>
>
>

ThunderTek/PX-Q6G: nejen čtyři disky na jeden Thunderbolt

ThunderTek/PX-Q6G: nejen čtyři disky na jeden Thunderbolt
, , aktualita
Rozhraní Thunderbolt se začalo rozšiřovat i v PC světě, ale co s ním? Odpověď nám dá třeba firma FirmTek, která nabídne adaptér, s jehož pomocí můžeme na jeden Thunderbolt navěsit až čtyři pevné disky s rozhraním eSATA 6 Gbps.reklama
Co nám tedy zařízení FirmTek ThunderTek/PX-Q6G eSATA to Thunderbolt Adapter konkrétně nabídne? Základ je jasný, jde o adaptér, díky němuž můžeme k jednomu portu Thunderbolt připojit až čtyři externí pevné disky, a to způsoby jak v režimu direct-connect, tak port-multiplier. Nicméně samotná firma hovoří ve spojení se svým produktem především o počítačích Mac, čemuž se nelze divit, protože ty se ve své moderní podobě rozšiřují jen velmi těžko, takže se musí značně spoléhat na svá rozhraní a připojení externích zařízení.

Nicméně ThunderTek můžeme využít také s PC. Samotné zařízen se skládá ze skříně ThunderTek/PX, v níž je uzavřena karta SeriTek/Q6G s rozhraním PCI Express, která nabídne čtyři porty eSATA s funkcí port multiplier. Nicméně uživatel PC se bude spíše ptát, co mu tento adaptér přinese navíc v porovnání s prostou záslepkou s porty eSATA, které se zapojí na interní SATA porty na základní desce.

Odpovědí mohou být funkce instalovaného řadiče (v základu SeriTek/Q6G), který je vyměnitelný a může přijít v podobě karty pro rozhraní PCI Express 2.0 x1, x2 nebo x4. Taková karta pak může dodatečně nabídnout ještě rozhraní USB 3.0, 8Gb Fibre Channel, 10Gbps Ethernet, audio a další. ThunderTek/PX-Q6G tak nemusíme využít pouze pro připojení externích disků. Nicméně z hlediska rozšíření úložné kapacity má toto zařízení cenu spíše pro uživatele počítačů Mac.

FirmTek ThunderTek/PX je tak k dispozici pouze jako samotná prázdná skříň, nebo jako ThunderTek/PX-Q6G s kartou vybavenou čtyřmi eSATA. Ceny byly ve firemním obchodu stanoveny na 200, respektive 330 USD.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek