www.svethardware.cz
>
>
>

Tiskárna ve stylu Roomba od Zuta Labs se představuje

Tiskárna ve stylu Roomba od Zuta Labs se představuje
, , aktualita
Na světě je další Kickstarter, který se tentokrát týká tiskárny, přesněji tedy malé přenosné tiskárny ve stylu uklízecích robotů Roomba. Tu tak pouze položíme na papír a necháme po něm jezdit a tisknout.reklama
Koncept nového zařízení, které je vyvíjeno jako projekt Kickstarteru firmou Zuta Labs, je tedy jasný. Jedná se o malé robotizované zařízení, které je vybaveno kolečky pro posun po papíru a také tiskovou hlavou, takže o něm můžeme uvažovat jako o malém robotku ve stylu Roomba, který ale neslouží k uklízení.

Tento Kickstarter už zaznamenal úspěch a po jednom dni se dostal na polovinu cílové částky 400 000 dolarů. S financováním by tedy neměl být problém a pokud vše půjde dobře, zanedlouho začne produkce a první tiskárny, jež jsou zatím známy pod označením Mini Mobile Robotic Printer, budou zákazníkům dodány v lednu roku 2015.

Použití je snadné. Stačí tiskárnu umístit do levého horního rohu, který zarovnáme s jejím rohem. Ta se pak se zdrojovým zařízením spojí pomocí rozhraní Bluetooth, přičemž ve vývoji jsou příslušné mobilní aplikace pro telefony a tablety. Rychlost tisku se pak má pohybovat kolem 1,2 stránky za minutu, což se nejspíše vztahuje k formátu A4, i když dle videa (viz zdroj) jedna ze zkoušených prvních verzí nebyla zrovna rychlá.

Tiskárna má v průměru 115 mm, na výšku 100 mm a váží přibližně 300 gramů. Prototyp nabídl krom uvedené rychlosti rozlišení 96 x 192 dpi, ovšem finální verze má mít vyšší rozlišení. Není také divu, že tu je pouze černá kazeta, jejíž náplň má stačit na 1000 stránek. Krom rozrhaní Bluetooth tu máme také Micro USB pro dobíjení baterie Li-Pol, jež má stačit na maximálně 1 hodinu provozu. Doba dobíjení pak bude asi tříhodinová. Mezi podporované operační systémy patří Android, iOS, Linux, OS X a Windows.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře