Tokio bude odchytávat drony pomocí speciálních dronů do sítí

Tokio bude odchytávat drony pomocí speciálních dronů do sítí
, , aktualita
V Tokiu chystají zajímavou formu boje proti neoprávněným letům dronů. K dispozici bude městská flotila jiných dronů, které budou ty neoprávněné sundávat z nebe pomocí závěsných sítí, do kterých se zapletou.reklama
V tomto roce jsme měli několik incidentů s drony, v Japonsku to byl např. radioaktivní dron na střeše kancelářské budovy japonského premiéra Shinza Abeho. Od té doby došlo ke zpřísnění možností létání, které zakazuje létání nad parky a vládními budovami. Mimo to se ale hledala cesta, jak nakládat s těmi, kteří tato pravidla poruší.


Japonský dron DJI Spreading Wings 900 se sítí


V Tokiu to chtějí vyřešit pomocí speciální městské letky čítající 10 dronů DJI Spreading Wings 900 se závěsnými sítěmi o rozměru 2×3 metry. Tato letka by měla být připravena v únoru příštího roku. Pokud se objeví na obloze dron, který tam nemá co dělat, vyletí speciální policejní dron, který nalétne na narušitele, kterého by měl zachytit do sítě. Takový dron pak bude neschopný letu a může být bezpečně sundán z oblohy.Zdroj: petapixel.com

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik