www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba a Kingston mají nové zabezpečené USB flash disky

Toshiba a Kingston mají nové zabezpečené USB flash disky
, , aktualita
Společnost Toshiba představila svůj nový zabezpečený Encrypted USB Flash Drive, který je vybaven klávesnicí pro odemčení a nedlouho poté představil nový model Datatraveler také Kingston. Obě firmy přitom mluví o certifikaci FIPS 140-2 Level 3.reklama
Nový USB flash disky od Toshiby dostal prostý název Encrypted USB Flash Drive a jde o model využívající hardwarové 256bitové šifrování AES, přičemž dle výrobce má jít o snadno použitelný a dostupný produkt. K dispozici bude v kapacitách se 4 GB, 8 GB, 16 GB a 32 GB, přičemž všechny verze jsou vybaveny malou klávesnicí, s jejíž pomocí zadáme ještě před zapojením do USB konektoru potřebný kód. Je tedy zřejmé, že flash disk je vybaven vlastní baterií.

U podobných modelů nejsou přenosové rychlosti tím nejdůležitějším, a tak i Toshiba uvádí pouze to, že jde o flash disky pro rozhraní USB 2.0, takže nemůžeme očekávat vysoký výkon. Důležité je zde ale zabezpečení DataLock od ClevX, které data zničí po deseti neúspěšných pokusech o zadání pinu a společnosti bude jistě zajímat také jeho certifikace FIPS 140-2 Level 3.

Encrypted USB Flash Drive už byly vyslány na trh s cenou od 95 USD za 4GB model do 200 USD za 32GB model. Výrobce na ně poskytuje tříletou záruku.

Kingston se rozhodl pokračovat ve své známé řadě DataTraveler a představil nové modely DataTraveler 4000 Gen. 2 a DataTraveler 4000 Gen. 2 Management Ready. První z nich má také certifikaci FIPS 140-2 Level 3, což znamená, že je odolný i proti násilnému otevření a přístupu k pamětem Flash, což zajistí titanem pokrytý ocelový plášť. I tento disk se zformátuje po deseti neúspěšných pokusech o zadání hesla a má 256bitové HW AES šifrování (režim XTS). Model s označením Management Ready pak nabízí stejnou ochranu, ale navíc správu SafeConsole od BlockMaster. Ta je určena pro firmy a organizace a umožní třeba vzdálený reset hesel nebo správu více flash disků najednou.

Oba modely jsou určeny pro rozhraní USB 3.0 a nabízí kapacity 4GB, 8GB, 16GB, 32GB a 64GB. Co se týče výkonu, výrobce uvádí u nejlepšího 64GB modelu rychlost čtení až 250 MB/s a zápis 85 MB/s. Pokud si ale vyberete pouze 4GB, pak se rychlost čtení propadne na 80 MB/s a zápis na 12 MB/s. Záruka je na všechny modely stejná, a to pětiletá.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější USB flash disky
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře