www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba Canvio: až 6TB externí disky pro zálohování

Toshiba Canvio: až 6TB externí disky pro zálohování
, , aktualita
Toshiba si připravila novou řadu externích pevných disků Canvio, které nabídnou kapacitu až 6 TB a přichází ve třech variantách - Canvio Basics, Canvio Connect II a pak Canvio Desk. Podívejme se na ně.reklama
Disková divize Storage Peripherals Division patřící pod Toshiba Europe si tedy připravila tři nové produkty, a to malé Canvio Basics a Canvio Connect využívající mobilní pevné disky a pak Canvio Desk s 3,5" desktopovými disky. Všechny jsou založeny na rozhraní USB 3.0, takže nabízí datovou propustnost 5 Gbps, která bude pro tyto účely bohatě stačit. Úzkým hrdlem tak jistě nebude rozhraní, ale výkon samotných pevných disků.
Canvio Basics


Vedle samotných modelů zákazníci získají také 10 GB prostoru na cloudovém úložišti, a to v případě Canvio Connect II. Ten také nabídne možnost přístupu k datům v počítači přes Internet pomocí chytrého telefonu nebo jiného zařízení. Základní výbavou je pak software NTI Backup Now EZ pro zálohování dat. Však právě externí pevné disky jsou nejlevnější a nejjednodušší možností pro zálohování terabajtů dat.
barevné Canvio Connect II


Canvio Basics a Connect II budou k dospozici v kapacitě až 3 TB od příštího měsíce a v květnu je na trhu doplní až 6TB Canvio Desk. Na všechny bude poskytnuta dvouletá záruka.

CANVIO BASICS
 • Kapacita: Až 3 TB
 • Rozhraní: USB 3.0 (USB 2.0 kompatibilní)
 • Přenosová rychlost: Až 5 Gb/s
 • Rozměry: 500 GB / 750 GB/ 1 TB: 119 x 79 x 15 mm, 2 TB / 3 TB: 119 x 79 x 20,5 mm
 • Barva: černá


CANVIO CONNECT II
 • Kapacita: Až 3 TB
 • Rozhraní: USB 3.0 (USB 2.0 kompatibilní)
 • Přenosová rychlost: Až 5 Gb/s
 • Rozměry: 500 GB / 1 TB: 109 x 78 x 14 mm, 2 TB / 3 TB: 109 78 x 19,5 mm


CANVIO DESK
 • Kapacita: Až 6 TB
 • Rozhraní: USB 3.0 (USB 2.0 kompatibilní)
 • Přenosová rychlost: Až 5 Gb/s (USB 3.0)
 • Rozměry: 129 x 42 x 167 mm
 • Barva: černá

Zdroj: TZ Toshiba
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek