www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba HG6: rozvětvená rodina SSD

Toshiba HG6: rozvětvená rodina SSD
, , aktualita
Toshiba si připravila celou novou rodinu úložných zařízení typu SSD, která se skládá z různě vysokých 2,5" modelů i SSD formátů mSATA či M.2 v jednostranné či oboustranné verzi. Podívejme se tedy,co vše HG6 nabízí.reklama
Nové SSD Toshiba HG6 budou tedy určeny pro desktopové počítače i mobilní zařízení, kde se využití především karty s konektorem mSATA či formátem M.2. Toshiba zde samozřejmě využívá vlastní paměti, a to 19nm čipy druhé generace, které budou tvořit kapacitu 60 až 512 GB.

Výrobce si pro nás připravil fotografii, kde jsou všechny typy hezky pohromadě. Máme tu tak 9,5 mm i 7 mm vysoké 2,5" modely, jeden modul mSATA a pak dva M.2, mezi nimiž je ten rozdíl, že jeden je jednostranný a jeden oboustranný, čili celkově tlustší. Všechny pak mají mít společné to, že využívají rozhraní SATA 6 Gbps, jsou kompatibilní s šifrováním TCG Opal Ver. 2.0 od Trusted Computing Group a také mohou využít firemní funkci pro smazání dat v případě, že se k nim bude snažit přistupovat neregistrovaný systém.

Všechny by mohly nabídnout i stejný výkon v závislosti na kapacitě, a to až 534 MB/s při čtení a 482 MB/s při zápisu. To ale dle informací od Toshiby s jistotou platí pouze pro 2,5" verzi a nepřekvapivě to největší, 512 MB SSD. Co se týče kapacit, všechny modely až na jednostranný M.2 budou k dispozici s 60, 128, 256 a 512 GB prostoru. Onen jednostranný M.2 pak nabídne 128 nebo 256 GB.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře