www.svethardware.cz
>
>
>

Toshiba má paměti pro 16TB SSD

Toshiba má paměti pro 16TB SSD
, , aktualita
Japonská Toshiba si připravila nové paměti typu NAND Flash, které jsou vrstvené a propojené pomocí TSV, čili Through-Silicon Via. Díky tomu dokáží nabídnout vysokou kapacitu a vytvořit až 16TB SSD.reklama
To tedy pokud počítáme s 3,5" formátem a také speciálním kontrolerem, který by bylo nutné pro tak objemné SSD vytvořit, přičemž jako základ by se mohl vzít třeba SanDisk Optimus Max. Ten má se svými 64 paměťmi o kapacitě 64 Gb celkové 4 TB. Všímejme si ale raději samotných pamětí, které jsou vytvořeny z osmi nebo šestnácti vrstev, díky čemuž dosahují kapacity 128 a 256 GB. Jednotlivé vrstvy s kapacitou 128 Gb jsou propojeny speciálními vertikálními spoji, které se označují jako TSV. Zajistit mají vysoký výkon a také nižší spotřebu, přičemž Toshiba mluví konkrétně o nízké latenci, vysoké datové propustnosti a vysokém poměru IOPS na watt.

Každý čip má poskytnout maximální propustnost 1 Gb/s, v jádru pracuje s napětím 1,8 V a jeho rozhraní potřebuje 1,2 V. Ve srovnání s paměťmi, které má Toshiba aktuálně na trhu, mají ty nové při čtení i zápisu spotřebovat o polovinu méně energie

Nové paměti se nachází ve stádiu prototypů a Toshiba zatím neuvedla, kdy chce nové NAND Flash s TSV dostat na trh. Problémem může být právě nová technologie propojující jednotlivé vrstvy, díky níž můžeme očekávat sice lepší vlastnosti pamětí, ale také vyšší cenu.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek