www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba TUM-32PRO1: profesionální 32" Ultra HD LCD

Toshiba TUM-32PRO1: profesionální 32" Ultra HD LCD
, , aktualita
Společnost Toshiba si pro profesionály připravila nový monitor, který má uspokojit i náročné uživatele. Jedná se o 32" model TUM-32PRO1 slibující rozlišení Ultra HD a kvalitní zobrazení. A co dalšího?reklama
Toshiba TUM-32PRO1 je tedy profesionální monitor, který na své 32" (80cm) obrazovce nabídne rozlišení Ultra HD a gamut, který pokrývá 99% barevného prostoru Adobe RGB. Určen je pro editaci fotografií, videoprodukci a designová studia. Tam může posloužit také speciální režim broadcast, který prý umožní "prohlédnout si svou práci na dálku", což Toshiba ve zprávě už neupřesnila.

TUM-32PRO1 se dále chlubí 10bitovým zpracováním barev, díky němuž dokáže najednou zobrazit 1 073 740 000 odstínů. Kompatibilní je také s hlavními průmyslovými barevnými standardy BT-709, SMPTE-C a EBU, opatřen je antireflexní úpravou pro omezení odlesků, má přímé LED podsvícení, čili s diodami za obrazovkou a ne na jejích okrajích (Direct LED), což umožní využívat funkci Local Dimming, čili úpravu podsvícení v jednotlivých částech obrazu, což napomáhá vytvořit vyšší kontrast.

Super Resolution pak poslouží k převodu obrázků do rozlišení 4K, nástroj X-Rite zase využijeme pro kalibraci barev a také je možné nastavovat obraz přes lokální síť, k čemuž lze využít počítač nebo tablet. A co se týče dostupnosti, v Evropě se dočkáme ještě během tohoto čtvrtletí. Cenu Toshiba nezveřejnila, ale je jasné, že ta nebude zrovna lidová.

Toshiba TUM-32PRO1:
  • LCD panel: Ultra HD displej s rozlišením 3 840 × 2 160 px a podsvícením Direct LED
  • Pokrytí 99 % Adobe RGB, režimy sRGB, BT-709, EBU, SMPTE-C a TV/film
  • Součástí nástroj X- Rite pro kalibraci barev
  • Antireflexní úprava
  • Možnosti připojení: 2× HDMI, DisplayPort (Multi-stream), 1× USB (pouze pro kalibrační sondu a servis), 1× LAN a 1× jack pro sluchátka
  • Dodávané příslušenství: stínící kryt, sada pro čištění obrazovky, HDMI kabel, LAN kabel, DisplayPort kabel
  • Velikost úhlopříčky obrazovky: 80 cm (32")
  • Skutečná zobrazovací plocha (š × v): 697,92 × 392,58 mm

Zdroj: TZ Toshiba
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek