www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba uvádí 5TB desktopové disky

Toshiba uvádí 5TB desktopové disky
, , aktualita
Toshiba Europe GmbH (TEG), respektive její divize Storage Peripherals Division, si připravila novou řadu desktopových pevných disků MD Series. Ty na náš trh přichází ve dvou kapacitách, a to 5 TB a 4 TB.reklama
Nové pevné disky Toshiba MD Series jsou určeny pro kancelářské a domácí počítače, takže jde o klasické 3,5" modely s rozhraním SATA 6 Gbps. Dle výrobce jsou rychlé, tiché a mají nízkou spotřebu, ale o výkonu se ze zprávy ani specifikací nic nedozvíme. Dozvíme se ale, že 4TB model PX3009E-1HP0 a 5TB model PX3010E-1HQ0 budou k dostání v březnu tohoto roku.

Specifikace hovoří o otáčkách ploten 7200 za minutu, 128 MB vyrovnávací paměti a samozřejmostí je podpora technologie Native Command Queuing. Oba nové disky jsou založeny na způsobu zápisu PMR (Perpendicular Magnetic Recording), takže nejde o nic nového, a pak je tu ještě využita také již známá Toshiba Tunnel Magneto Resistive Technology (TMR). Obě slouží ke zvýšení hustoty zápisu.

Při čtení či zápisu tyto disky potřebují 6,4 W, v klidu pak 5,2 W a ve spánku 1 W. Hlučnost činí 27 či 28 dB dle aktivity. Model s kapacitou 4 TB přijde na trh s orientační cenou 4 699 Kč a 5TB disk bude stát 5 599 Kč.

 • 4 TB: PX3009E-1HP0
 • 5 TB: PX3010E-1HQ0
 • Rozhraní: SATA 6,0 Gb/s
 • Native Command Queuing (NCQ)
 • Rychlost otáček: 7 200 RPM
 • Vyrovnávací paměť: 128 MB
 • Rozměry: 147 x 102 x 26 mm
 • Hmotnost: cca 720 g

Obsah balení
 • 3,5palcový SATA Hard Drive – řada MD Series
 • Návod Quick Start Guide
 • Informace k záruce

Zdroj: TZ Toshiba
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře