www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba už vyrábí 15nm NAND Flash, SanDisk je v závěsu

Toshiba už vyrábí 15nm NAND Flash, SanDisk je v závěsu
, , aktualita
Společnost Toshiba oznámila, že začíná s výrobou 15nm NAND Flash, které nahradí druhou generaci 19nm procesu. A pak tu je také SanDisk Corporation, jenž se chystá odstartovat produkci v druhé polovině tohoto roku.reklama
Toshiba je tedy napřed, protože je na produkci svých 15nm pamětí NAND Flash již v tomto měsíci, čili každým dnem. Jde konkrétně o 128Gb čipy ukládající dva bity na buňku, které budou vyráběny ve Fab 5 v Yokkaichi. Tam nahradí 19nm výrobu, pomocí níž Toshiba vyráběla své dosud nejpokročilejší paměťové čipy. Tato továrna je navíc v této době rozšiřována a po dokončení prací navýší svou kapacitu produkce 15nm pamětí.

Nové 15nm čipy mají dosahovat stejně rychlého zápisu jako 19nm čipy, ale jejich rychlost čtení se navýší na 533 Mbps, což je 1,3násobek. Dále Toshiba plánuje také výrobu nových pamětí ukládajících tři bity na buňku, které má začít výrábět do konce června a společně s nimi bude také vyrábět příslušné paměťové kontrolery určené především pro chytré telefony a tablety, ale také pro notebooková SSD.

Společnost SanDisk je další výrobce, který má 15nm NAND Flash v rukávu. Ta plánuje začít vyrábět paměti s dvěma i třemi bity na buňku někdy v druhé polovině tohoto roku, přičemž také půjde o 128Gb modely. Využije k tomu svou architekturu ABL (All-Bit-Line), která se uplatní v široké škále produktů od podnikových SSD po paměťové karty.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář