www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba: v roce 2018 budou na trhu 128TB SSD

Toshiba: v roce 2018 budou na trhu 128TB SSD
, , aktualita
Společnost Toshiba se nechala slyšet, že už za tři roky budou na trhu dostupné modely SSD nabízející kapacitu 128 TB. Tím by tato elektronická média už definitivně nechala pevné disky daleko za sebou.reklama
Zrovna včera jsme se věnovali budoucnosti pevných disků, kterou má zajistit především technologie HAMR vyvíjená všemi velkými výrobci, mezi nimiž má mít zatím nejlepší výsledky společnost Seagate. Ty její ale nejdříve přijdou v podobě 4TB modelů a na trhu budou dle aktuálních informací běžně dostupné až od roku 2018. Shodou okolností, právě v tomto roce se mají dle firmy Toshiba objevit již 128TB SSD, takže to vypadá, že pevné disky budou již brzy s ohledem na kapacitu dalece překonány a pak už je jen otázka času, až bude překonána i jedna z jejich posledních výhod, čili poměr kapacity a ceny.

Společnost Toshiba uvádí, že dostupnost tak velkých SSD mají zajistit i její nové paměti QLC (Quad-Level Cell) a BiCS (Bit Cost Scalable) 3D NAND Flash. Takové budou schopny do jedné buňky uložit dokonce čtyři bity, zatímco dnes je to v případě pamětí TLC nejvýše tři bity. To zároveň znamená, že namísto osmi stavů (TLC) či jen čtyřech (MLC) musí takové buňky uchovat náboj, v němž kontroler rozpozná šestnáct stavů, přičemž se v minulých letech mluvilo o tom, že už TLC jsou na hraně. Je tedy zřejmé, že se použijí velké paměťové buňky, u nichž bude takový způsob uchování a rozpoznání náboje možný, což ale bude i znamenat nízkou kapacitu čipu. Tedy znamenalo by, pokud by nešlo o BiCS.

Paměti BiCS jsou totiž jedním z typů 3D NAND Flash, čili vrstvených pamětí, o nichž jsme si mohli přečíst již dříve. Toshiba přitom počítá už u úvodní generace se 48 vrstvami, což se tedy týká tzv. Word Lines, čili vrstev ukládajících náboj. Právě to a schopnost uložit 4 bity do jedné buňky má zajistit vysokou výslednou kapacitu čipů a ony zmíněné 128TB SSD v dohledné době tří let.

Samozřejmostí je nutnost vývoje nových kontrolerů a otázkou je podpora takových SSD ze strany operačních systémů. Vysoce pravděpodobné také je, že takové 128TB SSD bude stát více než kupa pevných disků se stejnou kapacitou, ovšem výhodou bude nesrovnatelně levnější provoz a správa takového úložiště. A přímo jisté je, že běžný uživatel si takové úložiště nepořídí, tedy alespoň ne v roce 2018.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek