www.svethardware.cz
>
>
>

Totem: konkurent Oculus Rift se objevil na Kickstarteru

Totem: konkurent Oculus Rift se objevil na Kickstarteru
, , aktualita
Headset Totem od kanadské firmy True Player Gear byl představen již letos na jaře jako konkurenční VR headset pro Oculus Rift. Od té doby jsme se o něm nedozvěděli v podstatě nic nového a až nyní se jeho výrobce začal shánět po financích.reklama
Headsety pro virtuální realitu byly na jaře velké téma, které plnilo úvodní stránky IT serverů, ovšem poté nastalo ticho a virtuální realita se najednou vytratila. Uvidíme, zda se toto téma ještě letos oživí, ovšem pokud se podíváme třeba na novinky týkající se firmy Oculus VR, není mezi nimi v posledních měsících v podstatě nic zajímavého nebo nového.

Ale zpět k Totemu. O tom se jeho tvůrci rozpovídali poté, co Facebook ohlásil akvizici firmy Oculus VR, neboť vycítili příležitost přitáhnout k sobě pozornost naštvaných lidí, kterým spojení obou zmíněných firem nebylo po chuti. Totem jsme mimochodem představili v článku o virtuální realitě, kde vyšlo najevo, že z hlediska hardwarové výbavy je na tom velmi podobně jako Oculus Rift, ovšem má výhodu v integraci dvou Full HD kamer (otvory v přední části), díky nimž si uživatel může prohlédnout své okolí, aniž by si headset sundal. A právě díky tomu se Totem bude hodit nejen pro virtuální realitu, ale i pro tzv. augmented reality, čili rozšířenou realitu, která kombinuje reálný svět a počítačem tvořenou grafiku.

Novinkou ohledně Totemu tedy je, že se objevil jako projekt na serveru Kickstarter. Studio Vrvana Inc. chce v rámci tohoto projektu získat celkem 350.000 kanadských dolarů, na což má ještě 28 dní a vypadá to, že s tím nebude mít problém, protože již vybralo téměř 90.000. Pokud máte zájem, můžete přispět částkou 468 CAD (něco přes 9000 Kč), za niž přednostně dostanete vývojářský headset. Ovšem tato nabídka bude brzy plně využita, ale pak tu je ještě stejná nabídka v ceně 495 CAD, u níž se předpokládá dodání ve stejném termínu, a to v dubnu 2015.

Totem slibuje větší všestrannost než Oculus Rift, a to včetně možnosti pro další výrobce, kteří budou moci přijít s vlastním příslušenstvím. Totem už ve své vývojové fázi navíc podporuje ty samé hry, které pracují s Oculus Rift DK1 a podpora pro DK2 přijde brzy. Integrovaný USB mikrokontroler a procesor pro zpracování audia a videa mají možnost aktualizace firmwaru, což má zase zajistit kompatibilitu do budoucna. Mezi podporované herní enginy dnes patří Unreal Engine, Unity, Cryengine a Havok.
 • Obrazovka - 1080p RGB OLED, až 75 Hz
 • Úhel záběru (FOV) - 90 stupňů
 • Kamery - integrované kamery pro detekci pozice, optika s 130° horizontálním úhlem záběru
 • Rozhraní: HDMI, USB výstup pro tracker
 • Senzory: 2x kamera 120 Hz 1080p, 3osý 1kHz gyroskop, 3osý 4kHz akcelerometr, 3osý magnetometr
 • Audio: 2x 3.,5 mm jacky, stereofonní virtuální surround
 • Emulace: USB myš, ovladače konzolí PlayStation a Xbox
 • Neherní ovladače: pohyb nahoru a dolů v menu, zvolit, Base World View (přepnutí na přední kamery?)
 • Podporované enginy: Unreal, Unity, Havok Vision, CryEngine
 • Podporované platformy: PC (Windows, Mac, Linux), Playstation 3 & 4, Xbox One & 360
 • Podporovaná média: všechny 3D formáty, primárně SBS
 • Hardwarová akcelerace: sledování pohybu, úprava obrazu pro zobrazení na displeji
 • Rozměry: 168 x 112 x 137 mm
 • Hmotnost: cca 400 g

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Dnes,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře