Toyota chystá ultrapřesné mapy pro samořiditelná auta

Toyota chystá ultrapřesné mapy pro samořiditelná auta
, , aktualita
Na veletrhu CES (Consumer Electronics Show), který se uskuteční v lednu 2016, Toyota představí novou generaci map, které slibují skutečnou přesnost a podrobnost. Zdá se tak, že Google bude mít nemalou konkurenci.reklama
Současné mapy nejsou tak přesné, jak by si Toyota představovala. Je to hlavně kvůli potřebě autonomních aut mít skutečně přesné informace. V takových případech je totiž nutné, aby mapy obsahovaly co nejvíce informací - třeba i o výmolech na vozovce, o jízdních pruzích a dopravních značkách. I tomu, že navigace navede řidiče na neprůjezdnou silnici, se Toyota chce vyvarovat. Tento způsob by zvýšil i bezpečnost na silnicích.

Je také potřeba, aby mapy byly aktuální, kde jsou silnice zrovna opravovány a kde se momentálně nemůže jet. Tento problém chce Toyota vyřešit tím, bude sbírat informace ze normálních aut, která budou mít kameru a GPS. Bude takto mít aktuální informace přímo z provozu. Jestliže se silnice v noci uzavře, v mapách by tato informace měla být nejpozději do rána zaznačena.

Ukázku, jak si takové mapování Toyota představuje, můžete vidět na videu níže. Z dat, která auta posbírají, je následně na serveru utvořena téměř reálná a přesná mapa, kde je zaznačeno opravdu vše včetně dopravních značek.


Auta, která bude Toyota na mapování používat, nebudou žádná speciální mapovací auta - bude se jednat o běžná auta v provozu. Z toho důvodu zvládnou zaznamenat mnohem víc informací, které budou i přesnější. Toyota bude využívat palubní kamery a GPS aut, která tímto zařízením disponují. Překvapí i přesnost 5 centimetrů, která je tomuto způsobu mapování přisuzována. To je zkrátka síla velkého množství dat.

Automobilka chce nejdříve začít s mapováním dálnic a pak se postupem času přesunout i k ostatním cestám. Toyota chce takto vyzrát na vysoké náklady, které představují speciální mapovací vozidla s třídimenzionálním skenerem. Bude sbírat velké množství informací od spousty aut a vše bude přesné a aktuální.

Zdroj: cnet.com

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek