www.svethardware.cz
>
>

TP-LINK M5360: cestovní 3G modem, přístupový bod Wi-Fi, vysokokapacitní baterie a úložiště dat v jednom

TP-LINK M5360: cestovní 3G modem, přístupový bod Wi-Fi, vysokokapacitní baterie a úložiště dat v jednom
, , aktualita
Říká se, že čím více funkcí zařízení má, tím hůře každou z nich zastane. Ale kdo se odváží něco takového tvrdit např. o švýcarském armádním noži? Právě takovým švýcarským „zavírákem“ pro připojení na cestách je kapesní multifunkční zařízení TP-LINK M5360.reklama

Redakce Světa hardware není autorem tohoto článku a nezodpovídá za jeho obsah.


Jedete s rodinou na hory nebo s partou na Silvestra někam na chatu a řešíte, jak zůstat ve spojení se světem? Pomoci by vám mohlo multifunkční zařízení TP-LINK M5360. To zastane funkci modemu pro mobilní sítě 3G, přístupového bodu Wi-Fi, přenosného napájecího zdroje i přenosného úložiště dat. To vše v malém kompaktním provedení, jež v kufru nebo batohu zabere minimum místa. Do modemu stačí pouze vložit SIM kartu s předplaceným datovým tarifem a aktivovat Wi-Fi, díky čemuž získáte bezdrátový přístupový bod až pro deset uživatelů najednou, kteří mezi sebou mohou sdílet 3G připojení k internetu.Vestavěný akumulátor o kapacitě 5200 mAh vystačí při běžné zátěži (jeden uživatel nepřetržitě připojený k internetu s používáním e-mailu, poslechem online hudby apod.) až na 26 hodin provozu. Při vysoké zátěži (více uživatelů, nepřetržité stahování souborů, streamování videa) se bude tento ukazatel pohybovat kolem 17 hodin. Akumulátor dobijete kabelem s micro USB konektorem z počítače nebo adaptéru do auta či elektrické zásuvky. Vedle toho, že vás udrží po celý den online, poslouží akumulátor v případě potřeby jako cestovní napájecí zdroj – jeho kapacita dostačuje pro dobíjení mobilních telefonů a tabletů za provozu, takže se už nikdy nestane, že by vám v nevhodnou chvíli došla energie.Veškeré informace o stavu a provozu zařízení naleznete na přehledném OLED displeji. Jednoduše z něj zjistíte stav Wi-Fi sítě, údaje o přenesených datech, aktuální počet uživatelů, typ mobilního připojení, sílu signálu či stav baterie.

Další funkcí zařízení TP-LINK M5360 je ukládání dat. Zabudovaný slot typu micro SD pojme paměťové karty o kapacitě až 32 GB. Zařízení stačí připojit USB kabelem k PC, kde se objeví jako externí paměťové zařízení, na něž můžete zálohovat například fotografie či jiné důležité soubory. Kapesní multifunkční zařízení TP-LINK M5360 je v prodeji za doporučenou maloobchodní cenu 2499 Kč včetně DPH.
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře