www.svethardware.cz
>
>
>
>

TP-Link RE200: dvoupásmový extender pro 802.11ac

TP-Link RE200: dvoupásmový extender pro 802.11ac
, , aktualita
V podání společnosti TP-Link se na trh vydal produkt RE200, což je bezdrátový Range Extender sloužící pro rozšíření signálu stávajícího routeru. Určen je přitom pro moderní rozhraní 802.11ac a pracuje ve dvou pásmech.reklama
TP-Link RE200 Dual-band 802.11 ac Range Extender patří do produktů s označením AC750, takže dle toho nabídne kombinovanou propustnost 733 Mbps (název AC750 tedy trošku zaokrouhluje), která se počítá spojením 2,4GHz a 5GHz pásma se 300 Mbps a 433 Mbps.

Jde o jednoduché zařízení, které na vybraném místě prostě umístíte do zásuvky, a z této polohy poslouží k zesílení signálu vaší domácí bezdrátové sítě a zvýšení jejího dosahu. Nový extender podporuje zabezpečení 64/128/152-bit WEP, WPA-PSK/ WPA2-PSK, samozřejmostí je už tlačítko WPS pro rychlé navázání zabezpečeného připojení, takže dle výrobce stačí dvě minuty a máte nainstalováno. Můžete k tomu využít tzv. Smart Signal Indicator Light, čili indikátor, který nám pomůže najít vhodné místo pro instalaci.

RE200 také nabídne jeden ethernetový port, takže umožní i připojení jednoho zařízení, které nedisponuje bezdrátovým rozhraním. Popřípadě si samozřejmě můžete připojit třeba switch, pokud takových zařízení potřebujete připojit více.

Výrobce jej představil už nyní, ovšem reálně dostupný bude až v posledním čtvrtletí tohoto roku, čili nejdříve v říjnu. Cena tak ještě nebyla oznámena.

Zdroj: TZ TP-Link
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek