www.svethardware.cz
>
>
>
>

TP-Link uvádí výkonné routery AC1900 a AC1750

TP-Link uvádí výkonné routery AC1900 a AC1750
, , aktualita
TP-Link si připravil dva nové domácí routery, které pracují se standardem Wi-Fi 802.11ac, díky němuž poskytnou především podstatně vyšší datovou propustnost v porovnání se starým, ale rozšířeným 802.11n. Očekávat můžeme propustnost až 1,9 Gbps.reklama
Lepším modelem z nové dvojice je pochopitelně router TP-Link AC1900, jehož se týká maximální kombinovaná propustnost 1,9 Gbps, na níž se bude svými 1,3 Gbps podílet 5GHz kanál a zbylých 600 Mbps dodá 2,4GHz kanál. Dále tu máme jistou technologii Beamforming, která má pracovat se signálem pro zvýšení dosahu ke koncovým zařízením.

Ethernetové porty jsou zde samozřejmě s propustností 1 Gbps, přičemž hardwarový překlad adres zde zajistí propustnost přes 900 Mbps mezi WAN a LAN. Pro připojení dalších zařízení, čili tiskárny nebo úložného zařízení, poslouží jeden port USB 3.0.

Aplikace TP-Link Tether poslouží ke konfiguraci routeru z chytrého telefonu a také k prohlédnutí aktuální síťové mapy, správy připojených zařízení, streamování multimédií a nastavení omezení provozu, třeba kvůli dětem. Samozřejmostí je již podpora IPv6 a dále se nezapomnělo na tlačítko pro okamžité vypnutí Wi-Fi sítě, tlačítko WPS pro snadné nastavení sítě a Easy Setup Assistant pro nastavení.

Označení routeru TP-Link AC1750 stejně jako v předchozím případě vychází z maximální datové propustnosti, čili tu máme až 1750 Mbps, přičemž 1,3 Gbps zajistí stejně jako u AC1900 5GHz kanál a snížená je pouze propustnost u 2,4GHz, a to na 450 Mbps. Tento router ale má jednu podstatnou výhodu, a to podporu PoE, čili napájení připojených zařízení po ethernetovém kabelu.

Jedná se tedy spíše o podnikový router, a to i díky možnostem správy. Je tu možnost centralizovaného ovládání více routerů najednou s možností automatického rozšíření změn v nastavení z jednoho routeru na další. Pro autorizování přístupu do sítě pak poslouží Captive Portal, který nutí uživatele při přihlašování souhlasit s nastavenými podmínkami či uvést ID a heslo. Tento router přijde na trh až ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek