www.svethardware.cz
>
>
>
>

Transcend ESD400: malinký externí disk s 1 TB

Transcend ESD400: malinký externí disk s 1 TB
, , aktualita
Transcend se pochlubil novou řadou malinkých externích disků, respektive SSD, která nabízí celkem čtyři modely s různými kapacitami, z nichž ten nejlepší nabídne 1 TB. Nezajímavý pak není ani jejich výkon.reklama
Transcend ESD400 jsou tedy externí SSD, které svými rozměry odpovídají spíše větším USB flash diskům a popravdě řečeno, rozdíl mezi nimi není navenek ani tak patrný. Oproti flash diskům nám ESD400 nabídnou přeci jen odlišné zpracování s odpojitelným kabelem a také se můžeme těšit na vysoké přenosové rychlosti, jichž flash disky také obvykle nedosahují.

Nové ESD400 nabízí rychlost čtení dat až 410MB/s rychlost zápisu až 380MB/s, přičemž v nabídce budou verze s kapacitami 128 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB. O připojení k počítači nebo jinému zařízení se jako obvykle postará rozhraní USB 3.0, přes něž budou SSD také napájena. Dále k nim dostaneme také software Transcend Elite, který nabídne správu dat, zálohování a ochranu důvěrných informací a pomocí tlačítka One Touch můžeme spustit funkci automatického zálohování.


Série
ESD400
Rozměry
92 x 62 x 10,5 mm
Hmotnost
56 g
Druh diskové paměti
NAND Flash
Provozní teplota disku
0° C - 70° C
Napájení
5V z portu USB 3.0
Stavy LED diody
Napájení, Přenos dat, USB 2.0/3.0
Přenosová rychlost
USB 3.0: do 5Gb/s
USB 2.0: do 480Mb/s
Dostupná kapacitní provedení
128 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB
Rychlost čtení dat
až 410 MB/s
Rychlost zápisu dat
až 380 MB/s


Záruka je na všechny modely tříletá a ceny jsou následující:´
  • ESD400 128GB - 2 550 Kč s DPH
  • ESD400 256GB - 4 200 Kč s DPH
  • ESD400 512GB - 7 800 Kč s DPH
  • ESD400 1TB - 16 250 Kč s DPH

Zdroj: TZ Transcend
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek