www.svethardware.cz
>
>
>
>

Transcend představil nové vysokokapacitní flash disky pro USB 3.0

Transcend představil nové vysokokapacitní flash disky pro USB 3.0
, , aktualita
Firma Transcend, patřící mezi populární dodavatele Flash a SSD disků, oznámila vydání několika nových vysokokapacitních flash disků pro USB 3.0. Tentokrát míří k větším kapacitám paměti a také k vyšším rychlostem přenosu dat.reklama
Společnost Transcend představila několik nových USB 3.0 flash disků s kapacitou 128 GB a 256 GB. Patří mezi ně JetFlash 780 s kapacitou 256 GB, robustní disk JetFlash 810 o kapacitě 128 GB, klasické JetFlash 700/730 a výsuvné JetFlash 790K/790W.

Nový flash disk JetFlash 780 přichází s velmi vysokou kapacitou 256 GB, s rychlostí čtení solidních 210 MB/s a rychlostí zápisu 140 MB/s. Disk je postaven na osvědčeném čipu s technologií MLC NAND, který poskytuje stálý výkon a dlouhodobou životnost. Co se týká kapacity disku, je to podobné, jako byste si v malé krabičce nesli celý počítač. Podle Transcendu se na flash disk vejde 120 tisíc obrázků, 64 tisíc mp3 souborů nebo 64 hodin videa v plném rozlišení. Flash disky JetFlash 780 jsou dostupné i v menších kapacitách s nižšími přenosovými rychlostmi a začínají na 8 GB s rychlostí čtení 100 MB/s a zápisu 20 MB/s.
JetFlash 780


JetFlash 810 je pogumovyný flash disk, který je odolný proti prachu, vlhku i pádu na zem. Jeho obal je testován podle americké normy MIL-STD-810G 516,6. Barvu disku si je možné vybrat z pěti provedení. Volit můžete mezi oranžovou, červenou, zelenou barvou a dvěma odstíny modré.
JetFlash 810


Flash disky JetFlash 700/730 jsou nabízeny ve standardním černém, nebo bílém provedení. Nabízejí rychlost čtení do 90 MB/s a rychlost zápisu do 40 MB/s. Dostupné kapacity jsou od 8 GB do 128 GB. Tyto disky patří k nejlehčím a jejich váha je pouhých 8,5 g.
JetFlash 790W


Modely JetFlash 790K a 790W nabízejí řešení bez krytky USB portu s možností zatažení konektoru do těla flash disku, který poskytuje dostatečnou ochranu celého disku a jeho obsahu. Dostupné kapacity jsou od 4 GB do 128 GB a rychlosti čtení do 90 MB/s a zápisu do 40 MB/s.

Zdroj: Tom´s Hardware
Nejpopulárnější USB flash disky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek