www.svethardware.cz
>
>
>
>

Transcend SSD340: levná a úsporná SSD

Transcend SSD340: levná a úsporná SSD
, , aktualita
Transcend SSD340 se zařadí mezi nejlevnější modely na našem trhu, neboť reálná cena 256GB modelu se pohybuje už kolem 3300 Kč, i když ta výrobcem doporučená je výrazně vyšší. Co za své peníze dostanete?reklama
Nové modely SSD340 od Transcend jsou 2,5" formátu s výškou 7 mm, takže se vejdou i do tenkých ultrabooků, pokud tedy pro ně bude připravena pozice. Základem těchto SSD je kontroler JMF667H od firmy JMicron Technology, který využívá vyrovnávací paměť typu DDR3 a pak synchronní MLC NAND Flash.

Výhodou nové řady má být krom přívětivých cen také funkce SATA Device Sleep (DevSleep), která dokáže zrovna nevyužívané SSD vypnout a v případě potřeby okamžitě zapnout, čímž se šetří energie, a tedy i prodlužuje výdrž u baterií napájených počítačů.

K dispozici budou 64GB, 128GB a 256GB verze s hmotností 52 gramů, podporou ECC, TRIM, NCQ i S.M.A.R.T. a propustností až 520 MB/s při čtení a 290 MB/s při zápisu. Při práci se 4kB bloky dat to je 274, respektive 281 MB/s při čtení a zápisu. Použité rozhraní je samozřejmě SATA 6 Gbps.

Doporučené koncové ceny SSD340 s tříletou zárukou činí:
  • SSD340 64GB – 1500,- s DPH
  • SSD340 128GB – 2 200,- s DPH
  • SSD340 256GB – 3 900,- s DPH

Zdroj: TZ Transcend

Transcend SSD340 128GB, 2,5", SSD, SATAIII, MLC, TS128GSSD340
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Transcend SSD340 256GB, 2,5", SSD, SATAIII, MLC, TS256GSSD340
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů