www.svethardware.cz
>
>
>
>

Transcend SSD370: SSD s firemním kontrolerem

Transcend SSD370: SSD s firemním kontrolerem
, , aktualita
Společnost Transcend Information vypouští na trh další sérii 2,5" SSD s rozhraním Serial ATA, a to SSD370. Ty nám nabídnou kapacitu až 1 TB a také slušné rychlosti, které dosahují až 570 MB/s.reklama
Transcend SSD370 jsou také vybaveny firemním kontrolerem, což zdaleka ne všechny firmy nabízí. Záleží ale samozřejmě také na jeho kvalitě, která se snad již brzy ukáže v testeech. Od výrobce jsme se mohli dozvědět, že řada SSD370 je velmi široká a obsahuje modely s kapacitou 32 GB až celý 1 TB.
Výkon se ale bude nejspíše lišit v závislosti na kapacitě, takže uváděných 570 MB/s při čtení a 470 MB/s při zápisu budeme moci očekávat asi až od těch větších modelů.

SSD370 jsou tedy založeny na kontroleru Transcend TS6500, dále mají paměti MLC NAND Flash, vyrovnávací paměť v podobě čipů DDR3 RAM a klasické rozhraní SATA 6 Gbps. Podporují také SATA Device Sleep Mode (DevSleep), čímž umožní šetřit energií, a to se bude hodit především u mobilních počítačů. Dále mají ve výbavě podporu NCQ, TRIM, S.M.A.R.T., techniky Wear Leveling pro vyrovnání zátěže mezi všechny paměťové buňky, Advanced Power Shield a Intelligent Block Management.

Transcend bude ke svým SSD370 dodávat ještě software SSD Scope, který se postará o monitorování jejich stavu a také bude udržovat jejich kondici, sledovat aktualizace firmwaru a umožní klonování systému. Na všechny modely je poskytována tříletá záruka, přičemž k dispozici budou následující: 32 GB ($49), 64 GB ($59), 128 GB ($99), 256 GB ($169), 512 GB ($319) a 1 TB ($679).

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře