www.svethardware.cz
>
>
>
>

Transcend StoreJet 35T3: 8 TB na USB 3.0

Transcend StoreJet 35T3: 8 TB na USB 3.0
, , aktualita
Transcend ohlásil příchod externího úložného zařízení StoreJet 35T3, které je určeno pro uživatele náročné na úložnou kapacitu. Nabízí totiž až 8 TB, ke kterým se dostaneme pomocí rozhraní USB 3.0.reklama
Transcend StoreJet 35T3 bude dostupný v kapacitách 3 TB, 4 TB a zmíněných 8 TB a díky použití moderních pevných disků formátu 3,5" můžeme prý očekávat, že přenosové rychlosti na rozhraní USB 3.0 dosáhnou až 200 MB/s.

Nové zařízení také nabízí funkce pro zálohování včetně tlačítka One Touch pro automatické zálohování zvolených dat. Pro bezpečnost tu zase je šifrování pomocí 256bitového AES, přičemž k oběma těmto funkcím musíme mít na počítači nainstalován software Transcend Elite.

StoreJet 35T3 mají rozměry 172 x 152 x 45 mm a hmotnost až 1040 g, vybaveny jsou rozhraním USB 3.0 zpětně kompatibilním s USB 2.0, tlačítkem Quick Reconnect, které v systému již odebraný disk připojí zpět, aniž by bylo nutné vytahovat konektor a co se týče chlazení, to je pasivní. K napájení poslouží 12V/2A adaptér a dostaneme také příslušný USB kabel.

Transcend poskytuje tříletou záruku a za 3TB, 4TB a 8TB verzi stanovil ceny 159, 209 a 409 USD. Model s největší kapacitou tak stojí méně než holý disk HGST Ultrastar He8, takže je v podstatě jisté, že je vybaven diskem Seagate Archive 8 TB, což je v této kapacitě jediná alternativa.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře