www.svethardware.cz
>
>
>
>

Transcend vyvíjí SuperMLC s výdrží a výkonem blízkým SLC čipům

Transcend vyvíjí SuperMLC s výdrží a výkonem blízkým SLC čipům
, , aktualita
Společnost Transcend vyvíjí nový typ paměťových čipů SuperMLC, které mají být něčí mezi MLC a SLC čipy. Výsledkem má být větší výdrž i rychlost bližší úrovni SLC čipů, přičemž paměti budou oproti nim o něco levnější.reklama
Transcend oznámil vývoj nových SuperMLC pamětí, které mají kombinovat výhody SLC i MLC čipů. SLC (single-level cell) čipy nabízí vynikající výkon a výdrž, jsou ale velmi drahé. MLC (multi-level cell) jsou o něco pomalejší a jsou také méně trvanlivé, na druhou stranu mají i nižší cenu. TLC (triple-level cell) pak situaci dále zhoršují po stránce výkonu a výdrže, ale naopak opět vylepšují cenu. Nová technologie SuperMLC od Transendu se má dostat někam mezi SLC i MLC. Využije v podstatě standardních MLC čipů, mezi kterými budou vybrány ty kvalitnější kousky.


SSD disky Transcend


Hlavní změnou bude to, že firmware se bude k těmto MLC čipům chovat jako k SLC buňkám. Přijde tedy o polovinu kapacity, neboť ve v místě pro dva bity se bude ukládat jen jeden bit. Na druhou stranu se tak zvýší výdrž až na 30 tisíc přepisovacích cyklů a rychlost sekvenčního zápisu může vzrůst až na čtyřnásobek proti běžným MLC čipům. Technologie přijde na trh v průběhu roku 2016 v průmyslových verzích SSD disků 2.5” (SSD510K), mSATA (MSA510), half slim SSD (HSD510) a M.2 SSD (MTS460, MTS860).

Zdroj: transcend-info.com
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře