www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Trh s CrossFire a SLI je pouze 300tisícový

Trh s CrossFire a SLI je pouze 300tisícový
, , aktualita
Pokud vás někdy zajímalo, kolik uživatelů má ve svém počítači nainstalovány dvě či více grafických karet zapojených v CrossFire nebo SLI, pak vězte, že tento trh je poměrně malý. Takovýchto lidí má být totiž jen cca 300.000.reklama
To rozhodně není velký podíl, když si uvědomíme, že celý trh s herním PC hardwarem dle Jon Peddie Research dosahuje hodnoty 21,7 miliard dolarů, ale to samozřejmě kombinuje procesory, základní desky, grafické karty i monitory a periferie a další hardware. Počet GPU, které NVIDIA či AMD každoročně dodají na trh, není jednoduché zjistit, ovšem každý kvartál by firmy AMD a NVIDIA měly na trh dodat přibližně 12 - 13 milionů samostatných grafických karet, takže pokud existuje pouze 300 tisíc uživatelů s více kartami v SLI a CrossFire, je zřejmé, že to je možná až překvapivě malý podíl.

Zmíněné číslo pochází dle zdroje od "dobře informovaných a věcí znalých lidí", kteří se pohybují v PC průmyslu. Ti také potvrzují obecně známé rčení, že hi-endové karty jako GeForce GTX TITAN X, GTX 980 Ti nebo AMD Radeon Fury X představují jen malinký podíl v celkových prodejích. Je ale také dobře známé to, že v případě hi-endu jde také o marketingový dopad, který mají výkonné karty na celou svou řadu, v jejímž čele stojí.

SLI a CrossFire jsou tedy vyhrazeny pro velké nadšence, kteří jsou ochotni utratit peníze nejen za dvě či více grafických karet, ale také potřebují i tomu odpovídající ostatní hardware, jako je procesor s odpovídajícím výkonem a napájecí zdroj, který dokáže celou sestavu uživit. Můžeme přitom očekávat, že počet takových počítačů poroste, neboť má růst i celý průmysl produkující herní hardware, a to z dnešních 21,7 miliard na 23,11 miliard v roce 2017. Dá se očekávat, že prodeje porostou i kvůli rostoucí popularitě monitorů s vysokým rozlišením, jako je Ultra HD (3840 x 2160), neboť cena těchto monitorů postupně klesá a na trhu jsou karty, které dokáží poskytnout dostatek výkonu i pro takové rozlišení.

Nicméně stejně se nejvíce PC (více než 2/3) prodává bez samostatné grafické karty, takže se spoléhají na integrovanou, a není tedy divu, že dnes nejrozšířenějších grafickým čipem je Intel HD Graphics řady 4000.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře