www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Trh s grafickými čipy přestává klesat

Trh s grafickými čipy přestává klesat
, , aktualita
Jon Peddie Research (JPR) vydal zprávu týkající se prodejů grafických karet, respektive grafických čipů včetně integrovaných jader. Ta napovídá, že oba hlavní rivalové, AMD a NVIDIA, se mohou těšit ze zvýšeného podílu na trhu.reklama
Nejnovější výsledky se týkají čtvrtého kvartálu roku 2013, což byl druhý kvartál v řadě, kdy byly zaznamenány celkově větší dodávky grafických čipů na trh, a to o 1,6 % oproti třetímu kvartálu a o 2 % meziročně.

Hlavní zprávy jsou tři. Počet dodaných grafických čipů AMD oproti třetímu kvartálu klesl o 10,4 % a Intel s NVIDIÍ zaznamenal růst o 5,1 %, respektive 3,4 %. Dále, co se týče poměru integrovaných a samostatných grafických čipů, pak v posledním kvartálu byl 2:1, čili dvě třetiny integrovaných a třetina samostatných, konkrétně 34 %. A nakonec, celkový trh rostl oproti předchozímu kvatálu o 1,8 %, jenomže meziročně klesl velmi výrazně, a to o 8,5 %. Za tím jsou viděny obvyklé příčiny, a sice stále slabá ekonomika a konkurence ze strany mobilních zařízení.

Výhled pro příští roky ale neudává tak negativní čísla, jak by se mohlo zdát dle 8,5% sešupu. V roce 2013 mělo být na trh dodáno na 446 milionů grafických čipů pro PC a pro rok 2017 se očekává 422 milionů, tedy asi o 5,5 % méně. Do toho patří i tablety nebo Chromebooky s architekturou x86.

Jako jeden z hlavních motorů jsou opět viděna herní PC, což má platit i do budoucna, kdy mezi roky 2013 a 2017 má tento trh klesnout pouze o 1,3 %. John Peddie pak do budoucna očekává spíše pozitivní zprávy a náznaky toho, že se trh s PC začne vzpamatovávat.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře