www.svethardware.cz
>
>
>

Trh s PC hrami do tří let překročí hodnotu 35 mld dolarů

Trh s PC hrami do tří let překročí hodnotu 35 mld dolarů
, , aktualita
Open Gaming Alliance (OGA) vydala předpověď, dle níž celý trh s PC hrami v roce 2018 překročí hodnotu 35 miliard dolarů. Znamená to tedy prudký růst, což je jistě dobrou zprávou i pro výrobce herních PC, což jsou především desktopy.reklama
V roce 2014 byly totiž celkové tržby týkající se PC her 26 miliard dolarů, takže během čtyř let mají značně růst a v roce 2018 překročit hranici 35 miliard, alespoň tedy dle Open Gaming Alliance (OGA). Jedná se o neziskovou organizaci hardwarových výrobců, herních vývojářů, vydavatelů a jiných subjektů, které se starají o vývoj a prosazování PC jako platformy pro hraní. Ve skutečnosti zahrnuje všechny nekonzolové herní systémy, čili platformy založené na OS Windows, OS X, Steam OS a Linux, mobilní i desktopové. Patří do ní firmy jako AMD, Intel, Logitech, Dell, Capcom, Epic Games, Corsair a další.

Na konci března můžeme také očekávat podrobnou zprávu o stavu herního průmyslu. Ovšem autorem zprávy není samotná OGA, ale společnost DFC Intelligence, která se zabývá průzkumem trhu. Nyní je již k dispozici náhled, který říká, že PC bude jako herní platforma prosperovat a rozšiřovat se, zatímco mobilní hraní (mobilní konzole, ne tablety a chytré telefony) budou spíše upadat.

Dle DFC se o růst postará především jedna silná skupina, pro niž je hraní her hlavní kratochvíle. Jde především o mladé muže, kteří budou časem projevovat vyšší kupní sílu, takže budou za hraní i více utrácet. V minulých letech šlo především o Asii, která byla pro PC hry relativně novým trhem, ovšem nyní firma DFC odhalila potenciál v mnoha desítkách milionů nových PC hráčů mimo tento region, ale neupřesnila, o jaký jde.

Zmínila se také, že tento růst bude mít i pozitivní efekt na prodej hardwaru, což je logické, neboť noví hráči PC her budou potřebovat také nějaké železo. Herní hardware je přitom jeden z hlavních motorů v prodejích desktopových PC, takže bychom po dlouhých letech mohli opět zaznamenat růst jejich prodejů, který by mohl být stabilní. Ještě prudší růst čeká na hry pro telefony a tablety, ovšem mobilní konzole budou postupně upadat a pro klasické herní konzole se také předpovídá zakolísání, a to už na přelomu let 2017 a 2018.

Mezi hlavní tituly budou dle OGA patřit masivně multiplayerové hry a především tzv. freemium hry jako League of Legends a World of Tanks. Těšit se mohou také firmy působící na trhu s produkty eSports (především výrobci periferií) a také streamovací služby jako Twitch, které se v minulém roce podařilo zdvojnásobit počet svých uživatelů.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů