www.svethardware.cz
>
>

Trh s PC prý dosáhl dna a stabilizuje se

Trh s PC prý dosáhl dna a stabilizuje se
, , aktualita
Po dlouhé řadě kvartálů, kdy trh s počítači PC a PC komponentami zažíval hlubší a hlubší propad prodejů, je dle analytiků ze Citigroup na obzoru zlepšení. Očekává se, že PC trh se stabilizuje, na což výrobci hardwaru čekají jak na smilování.reklama
Nicméně takovéto zprávy musíme vždy brát s rezervou, však oživení PC trhu bylo předpovídáno již někdy před rokem a na druhou stranu se mu předpovídal brzký úpadek a konec kvůli nástupu chytrých telefonů a tabletů, které měly nahradit domácí stolní PC a notebooky. Realita je ale taková, že trh s PC zažívá už několik let mírný, ale stabilní pokles prodejů, který se však v tomto roce roce poněkud urychlil, což poznali výrobci počítačů i komponent. Například výrobci notebooků se v létě potýkali s tím, že měli v Evropě plné sklady počítačů, o které nebyl velký zájem, protože počítali s podstatně vyšším zájmem. Nicméně vedle analytiků ze Citigroup je dle uvedených slidů optimistický Intel i NVIDIA.

Druhá polovina tohoto roku by tedy z hlediska prodejů PC hardwaru měla být zcela jiná než ta první, za což dle analytiků i dle zdravého rozumu může především Intel a jeho nové procesory Skylake. Všechny tchaj-wanské společnosti vyrábějící počítače či PC hardware prý již v srpnu vykázaly výrazný růst tržeb a výroba šla také nahoru, přičemž v tu dobu byly na trhu pouze dva desktopové modely Skylake (Core i7-6700K a Core i5-6600K), zatímco ostatní byly na trh uvedeny až na začátku září jako Skylake s TDP 4,5 až 65 W. Dodávky komponent z Tchaj-wanu konkrétně v srpnu vzrostly o 16 procent v porovnání s předchozím měsícem, což je oproti předpokladům mnohem lepší výsledek.

Uvidíme tedy, co ukáží finanční výsledky hlavních hardwarových firem za třetí letošní čtvrtletí, ale na ty si budeme muset počkat do října. Intel přitom věří především v nástup mobilních počítačů a zvláště 2v1 a NVIDIA zase věří v zájem PC hráčů o výkonné sestavy. Co se týče AMD, to nejspíš doufá v obojí, ale nejdříve potřebuje na trh dostat konkurenceschopné procesory. Zájem hráčů by pak mohly oživit nové hry pro DX12 a chystaná generace grafických karet, od níž se očekává výrazný výkonnostní posun kupředu.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek