www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tři astronauti se úspěšně vrátili z ISS zpět na Zemi

Tři astronauti se úspěšně vrátili z ISS zpět na Zemi
, , aktualita
Ještě nedávno bylo ve vesmíru šest lidí, nyní se tento počet snížil jen na pouhé tři. Z Mezinárodní vesmírné stanice se totiž právě tři astronauti vrátili zpět na Zemi. Další kosmonauti budou na ISS vysláni v červenci.reklama
Po šesti měsících strávených na palubě Mezinárodní vesmírné stanice můžou tři astronauti zase cítit pevnou půdu pod nohama a kochat se krásou Země jiným způsobem než jen pohledem na modrou planetu z vesmíru. Návrat tří členů posádky proběhl úspěšně, a tak Brit Timothy Peake, ruský astronaut Jurij Malenčenko a kosmonaut NASA Timothy Kopra ze Spojených států, přistáli na stepi blízko města Zhezkazgan, které se nachází v Kazachstánu.

Stalo se tak tuto sobotu, 18. června, kdy kapsle Soyuz TMA-19M s astronauty bezpečně dosedla po 14 minutách sestupu pomocí padáků na planinu. Následně na scénu nastoupil tým, který astronautům pomohl ven a provedl jejich zdravotní kontrolu.

Po návratu bylo na astronautech vidět, že ve vesmíru strávili celý půlrok. Kosmonaut Jurij Malenčenko z Roskosmos si kvůli přímému slunci hned nasazoval sluneční brýle, Brit Timothy Peake, který byl na misi za Evropskou kosmickou agenturu, vypadal při kontrole spokojeně, a dokonce prohlásil, že 'si užívá vůně Země'.

Astronauti strávili svůj čas na Mezinárodní vesmírné stanici výzkumnými studiemi NASA ohledně lidského zdraví. Z nich by měli mít prospěch i lidé na Zemi, výzkum NASA má například hrát důležitou roli při léčbě očních onemocnění, jako je zelený zákal. Astronaut Timothy Kopra zase podnikl dva výstupy z ISS přímo do vesmíru.

Návrat tří astronautů znamená, že na Mezinárodní vesmírné stanici nyní zůstali už jen tři členové posádky. V současné době se jedná o Američana Jeffa Williamse a ruské astronauty Olega Skripočku a Alexeje Ovčinina, kteří jsou dnes ve vesmíru zatím jen 94 dní.

Nějakou dobu si na ISS bude muset posádka poradit jen v komornějším počtu, je však naplánováno, že 6. července by se měla posádka doplnit o další tři členy. A tentokrát nebude sestava ryze mužská, protože přibude i astronautka kosmické agentury NASA Kathleen Rubinsová. K ní se pak připojí ruský astronaut Anatolij Ivanišin z Roskosmos a Takuya Onishi z JAXA, japonské národní vesmírné agentury.

Zdroje: venturebeat.com, NASA
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik