Tři nové modely herních Asus Maximus se Z97

Tři nové modely herních Asus Maximus se Z97
, , aktualita
Mezi nové základní desky značky Asus se brzy zařadí také modely Maximus VII Gene, Maximus VII Hero a Maximus VII Ranger, čili jedna deska formátu Micro ATX a dvě ATX. Všechny patří mezi herní modely a založeny jsou na čipové sadě Intel Z97.reklama
Nové desky tedy patří mezi modely ASUS Republic of Gamers (ROG) a nesou označení Maximus VI Gene, Hero či Ranger. Podporovat budou čtvrtou i pátou generaci procesor Intel Core, a to samozřejmě včetně procesorů Haswell Refresh, které Intel uvede na trh někdy v létě.
Maximus VII Gene


Všechny tři nové desky mají tedy stejný design využívající kontrast černé a červené barvy a také podobně tvarované chladiče. Maximus VII Gene a Hero mají mít také jako první základní desky na světě dvoubarevné PCB, což je u Gene vidět pod chladičem MOSFETů. Ne tedy, že by to mělo nějaký praktický přínos, ovšem dá se očekávat, že něčeho podobného se brzy chytnou i ostatní výrobci. Ukáže se zde také černě eloxovaný procesorový socket.
Maximus VII Ranger


Pak už Asus mluví o té praktičtější výbavě, do níž patří herní audio, vylepšený UEFI BIOS a také podpora karet M.2 s propustností 10 Gbps díky dvěma linkám PCI Express. Síťové řešení pochází od Intelu, přičemž vedle něj tu je také LANGuard lépe chránící síťový port před elektrostatickými výboji a rázovými vlnami. Utilita GameFirst III pak poslouží k optimalizaci síťového rozhraní s ohledem na hry, čili jde prostě o řízení provozu na síti a prioritizaci důležitých packetů. K dispozici jsou také přednastavené režimy Optimization, Game, Media Streaming a File Sharing a vedle toho můžeme provoz na síti monitorovat pomocí nástroje a Network Monitor.
Maximus VII Hero


ROG Maximus VII Hero a Ranger jsou vybaveny zvukem SupremeFX 2014 a Gene má samostatnou zvukovku SupremeFX Impact II, což je důvod, proč mezi zadními porty této desky nejsou žádné 3,5mm konektory. Všechny desky jsou pak vybaveny funkcí Sonic SenseAmp, jež má detekovat impedanci připojených sluchátek a tomu přizpůsobit zvuk a díky tlačítku Sonic SoundStage ju je možnost přizpůsobit zvuk zvolenému hernímu žánru (FPS, sport, atd.)

Pokud nemáte herní klávesnici schopnout zapamatovat si makra a různé speciální funce, zde ji dokáže nahradit čip KeyBot. Pro něj je vyhrazen jeden USB a když na něj připojíme klávesnici, můžeme jejím jednotlivým klávesám přiřazovat různé klávesové zkratky, příkazy a právě i makra.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře