www.svethardware.cz
>
>
>
>

Trust přináší své první mechanické klávesnice, cílí především na hry

Trust přináší své první mechanické klávesnice, cílí především na hry
, , aktualita
Značka Trust je zkušeným výrobcem periferií, ale v oblasti mechanických klávesnic zaspala. Až před nedávnem zahájila prodej dvou takových modelů GXT 880 a GXT 870, které jsou určeny primárně pro hráče. Výrobce v klávesnicích využívá své vlastní spínače.reklama
Společnost Trust rozšířila svou nabídku herních periferií o dvojici mechanických klávesnic. Vstoupila tak do rozvíjejícího se segmentu trhu, kde se postaví proti zkušenější konkurenci. Klávesnice nesou označení GXT 880 a GXT 870, přičemž druhý jmenovaný model se odlišuje pouze absencí numerické části, a je tak díky menším rozměrům vhodnější k častému přenášení, případně ušetří cenné místo na stole Výrobce v obou variantách klávesnice používá lineární spínače GXT White, které si sám navrhl.
Trust GXT 880


Tyto spínače mají aktivační dráhu 2 mm a celkovou hloubku stisku 4 mm, zatímco aktivační síla činí 45 g. Papírové parametry jsou tak prakticky totožné se spínači Cherry MX Red, objevují se proto spekulace, že výrobu GXT White zajišťuje společnost Kailh známá napodobováním známějších tlačítek Cherry. V každém případě slibuje Trust životnost spínačů 50 milionů úhozů. Podporován je anti-ghosting, polling rate až 1000 Hz a odezva 5 ms. K počítači se klávesnice připojují pomocí 170 cm dlouhého kabelu, který je opleten nylonem.
Trust GXT 870


Při nočním hraní přijde vhod bílé LED podsvícení všech kláves. A nechybí ani čtveřice programovatelných makro kláves (pro tyto účely má klávesnice vlastní interní paměť), které se ukrývají pod klávesami F1 až F4. K jejich aktivaci dojde po spuštění herního módu, který zároveň vypne klávesu Windows. Trust GXT 880 lze sehnat na českém trhu za cenu okolo 3 000 Kč, model Trust GTX 870 je potom přibližně o čtyři sta korun levnější.
Detail tlačítka Trust GXT White


Zdroj: Trust.com (1, 2)
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře