www.svethardware.cz
>
>
>

Tržby AMD mají růst, ne však díky PC

Tržby AMD mají růst, ne však díky PC
, , aktualita
Společnost AMD nedávno zveřejnila své finanční výsledky, dle nichž vykázala za poslední čtvrtletí zisk. I pro tento rok je firma optimistická, ovšem její tržby nemají růst díky prodejům procesorů a grafik pro PC. Vydělávat mají především jiné čipy.reklama
AMD tedy zveřejnila své finanční výsledky týkající se posledního kvartálu roku 2013, kdy firma vykázala zisk 89 milionů dolarů dle GAAP princip. Před rokem to přitom byla ztráta 473 milionů, takže jde o velmi výrazné zlepšení, na němž se podepsalo meziroční zvýšení tržeb z 1,16 na 1,59 miliardy USD. To jsou dle Marketwatch lepší výsledky, než jaké se očekávaly.

CEO AMD Rory Read situaci shrnul tak, že jeho firma zaznamenala silný růst prodejů serverových čipů založených na architektuře ARM a také čipů pro moderní konzole, přičemž tento trend má pokračovat i v blízké budoucnosti. Naproti tomu prodeje grafických karet a desktopových i mobilních procesorů x86 budou klesat, přičemž míra poklesu je dle AMD nepředvídatelná.

V tomto kvartálu však AMD očekává pokles tržeb o 16 procent, což jí na burze v New Yorku ihned přineslo pokles hodnoty akcií o 10 %. Rory Read je ale pro další období optimistický, a to i díky nástupu 64bitových serverových čipů ARM, které AMD chce dokončit ještě v tomto čtvrtletí a očekává jejich vysokou popularitu u výrobců tzv. Micro serverů. Nejvíce se ale AMD spoléhá na výnos z čipů vyráběných pro herní konzole Sony a Microsoft, které mají v příštím roce tvořit dokonce více než polovinu tržeb, přičemž dnes je to jen 20 procent. A pak je tu onen nepředvídatelný trh s počítači a komponentami pro PC, k čemuž Read dodal pouze to, že AMD má šanci na rychlý růst v případě, že se tento trh dočká oživení.

V tomto roce tedy AMD dle zprávy svého CFO nepůjde do ztráty a její tržby celkově porostou.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek