www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Tržby Microsoftu dosáhly ve třetím čtvrtletí 21 miliard dolarů a přinesly zlepšení

Tržby Microsoftu dosáhly ve třetím čtvrtletí 21 miliard dolarů a přinesly zlepšení
, , aktualita
Redmond oznámil finanční výsledky za třetí kvartál finančního roku 2015. Příjmy dosáhly 21,7 miliardy dolarů, což je o 600 miliónů dolarů víc, než předvídali finanční analytici. Cena akcií Microsoftu v reakci na výsledky vyskočila na 44,55 dolaru.reklama
Zatímco v předchozím čtvrtletí zaznamenaly příjmy společnosti meziroční propad o 10 %, výsledky v tomto kvartálu naopak překonaly očekávání burzovních analytiků. Provozní výsledek (resp. provozní zisk), což je rozdíl hrubého příjmu a provozních nákladů spolu s odpisy, dosáhl 6,6 miliardy. To je lehký pokles v meziročním i mezikvartálním srovnání. Celkově jsou ale výsledky pokládány za dobré – zejména s ohledem na trend mezi kvartály – a burza na ně pochopitelně zareagovala nárůstem ceny akcií Microsoftu.


Výsledky Microsoftu - Q3/2015


Přidáme některá další zajímavá čísla. Příjmy útvaru Device and Consumer vzrostly o 8 % na 9 miliard dolarů. Řada produktů Surface (zejména typ Surface Pro 3) přinesla 713 miliónů dolarů, což je meziroční nárůst o 44 %. Mobilních telefonů Lumia bylo prodáno 8,6 miliónu kusů, což znamená příjmy ve výši 1,4 miliardy dolarů a meziroční nárůst o 18 %. A pak že se Microsoftu v tabletech a mobilech vůbec nedaří. Kromě toho se prodalo 1,6 miliónu konzolí Xbox, zatímco loni 2 milióny.


One Windows Platform


Příjmy z OEM Windows poklesly o 22 %, což nevypadá dobře, ale koresponduje to se slabými prodeji PC poslední dobou. Naproti tomu tržby za cloudové služby typu Office 365, AzureDynamics CRM narostly o 106 %. Ale opravdu se nás neptejte, proč Microsoft řadí Office 365 právě do cloudového segmentu. Přitom klasická Office zaznamenala pokles příjmů o 41 %. A opět se nás neptejte, proč se obě varianty Office počítají každá jinam. Trochu to vypadá jako žonglování s čísly, že?

Podtrženo a sečteno, Microsoft na tom je docela dobře, ale mohlo by přece jen být lépe. Takhle letmo to vypadá, že se mu přinejmenším prozatím vyplácí, že do portfolia svých produktů přidal tablety a mobilní telefony. Také se mu evidentně začíná vyplácet sázka na cloud, která teď už jasně vypadá jako velmi dobrá investice do budoucna. A mohla by vykompenzovat propad příjmů z tradičních redmondských dojných krav – tj. Windows a Office. Tahle dvojice asi už nikdy nebude tím, čím byla v portfoliu Microsoft dosud, ale v Redmondu to už pochopili a otáčí kormidlo společnosti správným směrem. Takže: především mobilně, především v cloudu…

Zdroj: Neowin, The Verge
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek