www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

TSMC investuje 16 miliard dolarů do boje o nanometry

TSMC investuje 16 miliard dolarů do boje o nanometry
, , aktualita
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company má v plánu přejít na vyspělejší 16nm technologii výroby waferů. Modernizace bude stát přes 393 miliard Kč. To ale není vše, společnost počítá s další modernizací v roce 2016.reklama
TSMC je jedna ze stěžejních firem, jež se zabývá výrobou waferů. Své produkty dodává například Qualcommu a Marvellu, což jsou firmy, jejichž procesory se vyskytují převážně v mobilním světě, ale na druhou stranu spolupracuje třeba s firmou NVIDIA. Přesné datum, kdy bude modernizace dokončena, zveřejněno nebylo, ale očekává se, že by to mohlo být v tomto roce. To se však týká jen procesorové divize, výroba GPU by se na tuto technologii měla přesunout až v roce 2016.

TSMC modernizuje své továrny, aby je připravila na příchod 16nm FinFEt technologie, což je architektura, konkurující třeba Tri-gate technologii od Intelu. Momentálně se produkuje na 20nm technologii, na níž se vyrábí například Qualcomm Snapdragon 810, procesor mobilních vlajkových lodí pro rok 2015.

393 miliard Kč se může zdát jako vysoká částka, ale zdání klame. Firmy ve stejné oblasti mají obdobné, ne-li dokonce větší výdaje na modernizaci. Navíc si TSMC musí pohnout, protože například Intel bezproblémově vyrábí na 14nm technologii.

TSMC má aspoň velké plány, na konec roku 2016 chystá produkci 10nm waferů. To se však jeví poněkud přemrštěně, společnost měla problémy už s přechodem na 20nm wafery, kdy se zdržela dokonce o dva roky, takže se zdá být pravděpodobnější, že v jejím podání si na 10nm technologii ještě dlouho počkáme.

Zdroj: www.fudzilla.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek