www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

TSMC má v plánu za rok vyrábět 10nm technologií

TSMC má v plánu za rok vyrábět 10nm technologií
, , aktualita
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, dodavatel čipů pro velké společnosti, jakými jsou například NVIDIA, Qualcomm nebo Marvell, hodlá na konci příštího roku přejít na masovou produkci 10nm waferů.reklama
TSMC se již chvíli trápí s přechodem na lepší výrobní technologii, tím škodí i svým zákazníkům, například NVIDIA je nucena již druhou sérii grafických karet postavit na zastaralé 28nm technologii, 20nm se rozhodla přeskočit.

Momentálně by měla nastoupit výroba waferů s 16nm technologií, což by snížilo už tak velký náskok konkurence. Samsung a Intel, který navíc každý druhý rok vždy několik nanometrů ubere, již vyrábí na 14 nm. Navíc s novou technologií klesne cena a zvedne se produkce, protože na jeden wafer se v takovém případě vleze více čipů, což pomůže firmě TSMC, aby se vrátila na vrchol.

A právě tyto výrobce chce TSMC předehnat. Už letos v létě má otevřít novou továrnu, která se navrhnuta speciálně na výrobu 10nm 12palcových waferů. Masová výroba nezačne hned, protože se bude muset doladit výroba, ale na konci roku 2016 by se výroba měla spustit.

Jestli se TSMC povede spustit továrnu na 10nm čipy v létě, tak se dostane do čela závodu o nanometry. Samsung v nejbližších měsících nemá v úmyslu přejít na novou výrobní technologii a Intel chce produkci 10nm čipů spustit v roce 2016.

Zdroj: GSMArena
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek